Honda CBX 650 (1985)

Vlastník Jenniks
Vloženo 4.7.2024
Aktualizováno 7.7.2024

Jednou mi tam vyskočila na bazaru a přestože mám v garáži na výběr a nepotřeboval jsem další, hned jsem věděl, že tuhle motorku si musím koupit!

První dojmy - Na první dojmy z jízdy jsem si musel počkat cca dva roky, při koupi mi ji lehce projel kamarád s konstatováním, že je v pořádku, akorát nesvítí přední světlo! Měl jsem za to, že to bude banalita..žárovka..pojistka. .protože motorka čerstvě prolezla STK. Bohužel! Závada se hledala, Honda se pomalu stěhovala do více a více krabic a nebylo na to ani moc času! Už jsem chtěl pomalu rozmotávat svazky, když jsme na to kápli! V pojistkovém boxu byla dobře a zákeřně schovaná vada! Vyřešeno! Mezi tím jsem sundal víka hlav, nechal vypískovat tu štětcem nanesenou stříbřenku a po velkém úsilí vrátil hliníku jeho specifický lesk! Makačka jak cip :D Pochopitelně jsem přeleštil všechno, co se leštit dalo, lak má při bližším zkoumání svoje vrásky, ale to neřeším..nepotřebuji ze skoro čtyřicetileté mašiny dělat modelku. Patina je vítaná! Pláště měla ještě solidní, ale tvrdé jak veka, takže přezouvačka! Nové dostala i zapalovací kabely a iridiové svíčky, s těmi mám už výborné zkušenosti! Tester baterií naznačil, že s tou původní už moc parády neudělám, takže delší hledání- která by se vlezla do kaslíku a ještě měla potřebné parametry. A krabice se pomalu vyprazdňovaly a motorka začala připomínat motorku...a pak přišel den, kdy jsem nasadil gripy, přitáhl závažíčka a hotovo! Skvělý pocit :) Nešlo jinak..hned jsem se oblíkl a vyrazil aspoň na pumpu, naplnit bandasku stovkou!

Motorku bych doporučil pro - Komu tento typ motorky doporučit? Nikomu! Myslím, že všeobecný vkus davu se pohybuje úplně někde jinde, ale pokud je někdo stejně nalazen, cestu si k sobě najdou :)

Jak už jsem napsal, další motorku jsem vůbec nepotřeboval, ale chtěl jsem ji okamžitě !! Až tak silně mne oslovila!! Kdybych měl upřesnit čím...nevěděl bych! I to hranaté světlo, nad kterým jiní asi ohrnujou nos, mi připadá skvělé, líbí se mi barva, sedlo, boží kardan, tvar nádrže a hlavně tenhle typ výfuků !! Bylo ale zřejmé, že to bude drobná a svižná potvůrka a že budu muset potlačit některé zvyky z ježdění na Driftrovi! Po našich prvních společných několika stech metrech ale bylo jasné, že to velký problém nebude! Řazení super, brzdy dostačující, zatáčky si vychutnáváme, měřím 175 takže se na ni dobře poskládám, jediné negativum je, že manželka přijde o svůj navyklý luxus..míň místa a absence opěrky, takže to zřejmě bude převážně hračka pro mne :) Chtělo to ale novou helmu, sklopku, s otevřenou helmou to moc nejde! Kochačka kolem osmdesáti, po devadesátce už diskomfort, ale nevadí, nezávodím a dávno si už nic nedokazuji. Úložné prostory v podstatě žádné, musím se kouknout co zákon ode mne požaduje jako povinnou výbavu, pak začnu špekulovat a vymýšlet. Ověsit ji taškama se mi nechce.

dyngos
dyngos napsal 19.08.24 v 15:27 10b.

Jo jo,jak říkáš,taky jsem další motorku do baráku nepotřeboval,ale místo je a tyhle kousky už za pár let nebudou,takže jsem si pro ni k Písku zajel a mám přes zimu co dělat Ať ti dělá jenom radost,jako mě

jawatar
jawatar napsal 11.07.24 v 08:17

Je parádní

fantomas11
fantomas11 napsal 10.07.24 v 21:18

tak to je fešanda...

Jirkacbx
Jirkacbx napsal 08.07.24 v 18:27 10b.

Krásná holka.
Jsem rád,že jsem pomohl aspoň radou.Na povinnou výbavu stačí rolka nebo menší válec,přiměřeně umístěnej.Hadrový tašky na ni nedávej,kožený vypadají o dost líp a občas se trochu místa hodí.
Přeju jen hodně štastných kilometrů.

p.epanica
p.epanica napsal 05.07.24 v 09:15 10b.

ať dělá radost.