BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník Fastik
Vloženo 21.3.2010
Aktualizováno 28.1.2012

O tomto stroji zde bylo řečeno takřka vše. Je to asi nejlogičtější krok po Africe. Je vybavena originál kufry a topcasem Givi, nechybí ani padáky. Snad jen vyhřívané hefty budou zatím jediným doplňkem, který je v plánu. Hlavně jezdit a nepadat

Zkušenosti po 200 kilometrech minimální, ale věděl jsem do čeho jdu. Nejdřív byla v plánu 1100 GS, ale řekl jsem si když už, tak už. Po spoustě žážitcích s Afrikou, se kterou se loučím se slzou v oku (ale jde do rukou kamarádovi, takže bude o ni postaráno)jsem si řekl, že evoluce probíhá i v motoživotě a tak tedy BMW. Možnost se svézt jsem měl na spoustě motorek a u GS jsem měl stejný pocit jako u Afriky. Zkrátka pocit, jako bych na ní jezdil pořád. Pohodlí, manipulace na místě relativně v pohodě, slušnej výkon a pro mě nezvyklá dálniční šestka. Prostě cestovní univerzál jak se patří. Letos v plánu jako každý rok nějaké ty Alpy a určitě taky letní dovča. Plány moji kamarádi mění jak ponožky, ale nejreálněji vypadá Portugalsko. Nejsem nikterak náročnej a tak jsem rád, že jedu někam pryč. Jestli je to na východ nebo na západ to je fuk. Všude se najde něco pěknýho.\r
\r
30.05.2010\r
Takže mám najeto něco přes 2000 km,už si pomalu zvykáme, oproti Africe určitě větší výkon, naopak v terénu nic moc (nebo to spíš neumim) a už jednou pěkně ležela a půl hodiny zvedání z bláta byl krásný nedělní adrenalin. Jinak jsem velmi potěšen spotřebou a určitě to fakt dobře brzdí. Tento víkend jsem dorazil pracovně na týden na Moravu natěšen na popracovní ježdění, nicméně tu teď sedim u kompu a venku leje. Vezl jsem si věci a originál bmw kufry mě praktičností svých netradičních tvarů moc nepotěšily. Klasika Givi co jsem měl na africe jsou lepší a podle mě funkčnější. Ale už je mam, tak co . Další zkušenost přidam, až bude opět pár kiláků na kontě. Po africe je báwo myslim logická volba.

28.01.2012

Po dvou sezonách na bramboře stále velká spokojenost. Prakticky žádné poruchy, jen klasický běžný servis. Najel jsem na ní asi 20000 km a šlape dobře. Nějaké zásadní úpravy v plánu nejsou, pouze originál kufry půjdou do světa a pořídim hliníky. V květnu 2011 jsme objeli Rumunsko a i když při výjezdech do kopců ta váha je znát, mě to bavilo i tak, kroska to neni tak co. Letošní květen bude opět cesta Balkán, hlavně Albánie a její hory se jeví jako priorita.

Starter1006
Starter1006 napsal 09.07.16 v 17:25 10b.

Zdar kolego, peknej kousek

zikky napsal 22.03.10 v 10:34

Pěknej stroj

Alan-2
Alan-2 napsal 21.03.10 v 20:48

Dopadl jsem obdobně , Africu jsem prodával také se slzou v oku. Ale bylo potřeba to obnovit a vždy jsem říkal, pokud prodám Africu, koupím jedině GSo .
Také jsem se rozmýšlel mezi 1100 a 1150 kvůli financím, ale jak řikáš, když už tak už .
Zatím jsem spokojen i manželka .
Dobrá volba , ať ti slouží.