BMW R 1150 GS (2002)

Vlastník _martin_
Vloženo 16.7.2010
Aktualizováno 25.10.2010

Pořádnej kus techniky a poctivýho železa. Univerzální stroj na vše.

Výbava: ABS, vyhřívaný hefty, vyšší štelovatelný plexi. Časem určitě kufry.

Motorka je to dost univerzální. Dá se na ní prdět pomalá kochačka, ale dá se s tím jet i slušný tempo. A jet s takovymhle strojem zatáčku na stupačku je fakt zážitek. Plusem jsou malé provozní náklady. Spotřeba lehounce přes 5 litrů, předepsané gumy Metzeler Tourance zvládnou i 20 tisíc km. Vzadu bezúdržbový kardan. Výborné brzdy a podvozek! V zatáčkách dává jistotu, ale zárověň umí dobře filtrovat všechny hrboly a výmoly našich skvělých silnic. Také oceňuji tichost toho stroje při klidné jízdě (se sériovým výfukem), člověk jednak neobtěžuje svoje okolí nějakym kraválem a taky po celodennim ježdění nebolí hlava jako z uřvanýho laďáku... ale samozřejmě stačí trochu přitopit pod kotlem a ozve se celkem solidní rachot

Tohle je poslední mašina, která je ještě POŘÁDNĚ udělaná. Žádnej plast, ale ještě poctivej plech. Každá její část je výborně technicky a konstrukčně vymyšlená. Kromě ABS (super věc, která je tady podle mě nezbytná) tam nejsou jiný elektronický "vychytávky". Díky ABS má člověk daleko větší jistotu v brzdný schopnosti motorky, prostě se díky tomu může na motorku daleko víc spolehnout, že ikdyž je sucho nebo mokro či štěrk, tak to prostě vždycky bezpečně zabrzdí.

24.10. prodáno

Celkový dojem: Zkusil jsem si GéeSo, ale bohužel mě to nechytlo. Ze začátku super, měl jsem radost jak je to technicky vychytaná motorka, jenže postupem času mi začalo chybět sportovnější svezení. Když si chce člověk zablbnout, na to GS prostě neni, jakmile se s tim chce jet trochu rychlejc, tak mam pocit, že to trápim a stejně to nejede. A chybí tomu obratnost. Navíc jsem zjistil, že i s cestovánim to u mě nebude tak horký, jedu někam max. jednou za rok na dovolenou. Ale stejně jedu někam kde jsou pěkný silnice a zatáčky a jedu si blbnout, takže Alpy a podobně. Na Ukrajinu nikdy v životě nepojedu. A zbylých 99 procent vyjížděk je takovejch, že si jedu odpoledne zablbnout a na to GS neni. Myslel jsem že to půjde, ale ne.

Je to prostě o tom, co kdo od motorkaření očekává. Moje příští motorka bude něco čistě pro radost. Chci se zase při jízdě smát nadšením do helmy. Tohle jsem u GS nezažil. Je to taková studená Němka. Stoprocentně funguje, je pohodlný, nezničitelný a konstrukčně bez chyby. Jenže tam nejsou ty emoce. Takže příští sezonu chci osedlat nějakou divočinu. Musí mít sílu a musí skvěle vypadat. A takovýhle motorky umí dělat jedině Italové. Mám pocit, že u Aprilie najdu to co hledám

motejz-pb
motejz-pb napsal 30.01.11 v 08:26

Pěkná mašina 10b.

black333
black333 napsal 06.12.10 v 15:07

Niekomu BMW sadne,niekomu nesadne.Ja som mal napriklad Afriku (na GSA som nemal),vytešeny som bol ako ucho.No a realita je ina.Tiež to neni to čo hladam.Teraz sa obzeram po k1200LT.Tak maj dobry vyber.

Duc_lover
Duc_lover napsal 08.10.10 v 14:25