Jawa 250/559 panelka (1964)

Vlastník lubin
Vloženo 30.1.2011
Aktualizováno 25.4.2011

Koupenou od prvního majitele jsem jí vdechl znovu život. Vše naprosto původní, jen motor dostal částečnou GO.

Nechci z ní udělat "leštěnku", ale funkční, na papírech jezdící starý krásný stroj, který nese známky mnoha kilometrů a odráží štěstí i útrapy původního majitele..a teď už vlastně i mě :)
Fotky budou časem...

13.2.2011 momentálně se čeká na vyjádření z Jawy o možnosti záměny rámu z jiné 250. Potom bude znovu Jawka "na papírech" a s technickou na dva roky :) Roční pojistění pouhých 81 Kč :)

5.3.2011 najeto prvních cca.40 km po GO motoru. Celkem sranda...maximálka 65km/h (záběh), plno smradu, zakouřený dědiny a nadávky plechovkářů za mnou byly slyšet až do helmy :) Motorka se začíná "rozjíždět". Jinak bez poruchy a chytá na drc. Příjemný svezení...technická a přepis jsou hotový, takže Jawka je opět legálně na silnicích.

15.4.2011 ujeto asi 250km po GO. Pořád chytá na drc. Teče cínem opravená nádrž :). Teče nový kohout Jikov. Dal jsem opět starý. Ten zase neteče na rezervu :) Motorka jede pěkně. V okolí není kopec, který bych nevyjel za 4. :) Už mažu jen 1:33 a vypadá, že to stačí. Přední vydle bez oleje a vůle v krku se mě nechce už dávat "do kupy" a tak zažívám v zatáčkách a na hrbech perné chvilky:)
Přidány fotografie Jawky. Nafoceno na analog, film Fuji Senzia.

Marty68
Marty68 napsal 16.10.20 v 11:00 10b.

krásná Jawa.

jawys