Honda SLR 650 (1999)

Vlastník Bushidoo
Vloženo 10.6.2013
Aktualizováno 2.2.2014

Ovladatelna,pohodlna,osvedceny motor,jednoduchost a za par "grosov" je to kus kvalitneho zeleza!

Honda NX 650 Dominator: Mam 172 a aj ked 90kg pripadala mi dost tazkopadna na kazdodenne vyuzivanie a bola o 500 eur drahsia.
Kawasaki KLR 650: Nenasiel som v dobrom stave.
Yamaha XT 600 E: Tu mi kazdy odporucal,ale nejako mi nesadla do oka :o(
Honda FX 650 Vigor: Za to,ze ma mini kapotaz a otackomer cena naozaj Vigora v super stave bola o 500eur a viac hore.
Suzuki DR 650: Nenasiel som dobru motku za dobru cenu.

První dojmy - Kedze mojich malo skusenosti mam len získaných v autoškole tak zatah tohto jednobuchu ma ohromil.Ovladatelnost je super.V podstate je používaný od každodenného vyuzitia (praca, obchod ...), nejaku tu turistiku a kedze zijem v Írsku Tak obcastne jazdenie popri mori: o)

Motorku bych doporučil pro - Doporucujem pre ludi co nepotrebuju pod zadkom mat 100koni,daju prednost jednoduchosti,pohodliu a spolahlivosti.

Doplňky na motorce - V kazdom vyfuku 4 dierky 7 priemer co sposobuje brumlanie,mlaskanie co je absolutna slast na uska :o) ,plexi stit ,29l kufor,padaci ram,chranice rukovati ,zvacseny vykon,zlate krosove riaditka,oxford vyhrievacie rukovate,nove zrkadla,dve 12v zastrcky a centralny stojan:o)

Andelýýýk alias SLR 650 mame za sebou prvu tisicku km tak skusim napisat par dojmov a postrehov.
Vyska tohoto nekapotovaneho fun-enduro "agregatu"(sedla)845mm je na moju vysku (172cm) super.Dociahnem na zem celou nohou a trufam si napisat,ze aj clovek od 166-167cm z moto obutim nebude mat problem pri zastaveni dostupit na zem.Samotna manevrovatelnost na mieste alebo tlacenie je aspon pre mna hracka.Sice som macovatej stavby,ale aj nezne pohlavie ak to neni naozaj nejake tintitko to zvladne a otocit sa s motorkou da na par metroch.Sedlo je brnive :o) Zadok neboli,ale po cca 50km brni.Da sa na nom posuvat,menit polohu tak urcite sa nebudem bat ist na dlhu turu.Kedze mam namontovany 29l kufor obcas vysadanie a nasadanie na Andelýýýka je taka mala "gymnastika". Nuz,ale berem to sportovo a vravim si - nestazujem si budes tam davat 50l kufor a to az bude strecing. Celkovo toto "endurko" sa najlepsie citi v mestkej premavke a rozmlatene cesty,polnacky alebo spomalovace su pre neho domovska poda. Predna vydla sa ponara az az.Da sa pritvrdit cim sa vlnenie v rychlostiach 110km + anuluje,ALE tento "agregat" neni na nahanacku,ale kochandu,mesto,turistiku,okolo komina ci kazdodenne pouzivanie.Samozrejme daju sa kupit tvrdsie pruziny ci hustejsi olej,no pre mna nezaujimave.Zadna pruzina sa da nastavit na tvrdsie co som aj urobil.O brzdenie sa stara predny kotuc s priemerom 276mm a v zadu 200 mm.Mne ich davkovanie pripada naozaj dostacujuca. Rozmery pneumatik su 100/90 x 19 vpredu a 120/90 x 17 vzadu.Mam tam nejaky enduro kompromis a ked ze som opatrny na pohyb urcite sa mi nechce baterkovat v garazi skrz upresnenie :o) vsetko chce cas.Motor je kvalitny jednobuch,ktory najdete napriklad u FMX 650,"domina"ci Vigora.Jasne trasie ak nema svoje otacky,ALE! Zatah od spodu je super.Odolnost,spolahlivost a zivotnost ak mu majitel da co potrebuje je urcite cez 150000km.Interval menenia oleja je kazdych 3000km a filtra 6000km co je dost malo,ale zase da sa to zvladnut.Toto je podla mna jeden z dovodou preco sa SLR da zohnat za par grosov(jednobuch a olej). Palubovka je skromna.Nenajdete tam ani otackomer alebo palivomer. Nuz a posledne info spotreba a dojazd.Spotreba je presnym obrazom tvojej ruky na hefte.Oficialne 5lna 100 co je v mojom pripade hlupost.Moja papa 7-7.5.Ked zacnes ju tahat na maxa uff tak to zacne zrat aj malickym detom bundicky akolo ciest :o)Dojazd je udajne tesne pod 200km hranicou.Moja 120km + rezerva cca 40km.Zatial som to celkovo neodmeral,ale ta 13l(realne 12l) nadrz je mala :o(

Zavady : Utrhnute spojkove lanko,defekt na zadnom inak nic.

+ da sa zohnat za par "grosov"
pohodlie
spolahlivost a spracovanie
zatah od spodu
jednoduchy,nekapotovany image
nahradne diely su dostupne a tiez za grose

- vymena oleja po 3000km (filter po 6000)
chyba otackomer
mala nadrz

Petr_TA
Petr_TA napsal 02.02.14 v 20:46 10b.

Poctivá Hondička

p.epanica
p.epanica napsal 10.06.13 v 21:25 10b.

Ještě nějaký ten bodík za volbu ...

p.epanica
p.epanica napsal 10.06.13 v 21:24

Tak ať dělá jen radost, když jsi tak daleko od domova ...

wanasta
wanasta napsal 10.06.13 v 20:30

To je vlastně shodná s Dominátorem. Osvědčenej motor jinak pozor na výměny.