Chunlan CL125 (2003)

Vlastník chinabiker
Vloženo 25.6.2013
Aktualizováno 25.6.2013

Moje první zkušenost s motorkou made in PRC
Pěkný choppřík se slušnými vlastnostmi.

Motorka koupena od MMskicentrum, Brno - Spokojenost s přístupem, servisem.

První dojmy - Krásný stroj, drobnější, ale s příjemným sedlem, posezem, zvukem. Moto mi hned padlo do ruky a nebyl problém se s ním sžít. Výkon nějakých cca 12PS dostačující na pohodovou jízdu krajinou.

Motorku bych doporučil pro - Pohodáře :-)

Doplňky na motorce - Přední plexi, kožené boční brašny

Moto objevil náhodou můj táta v prodejně a jeli jsme se ne něj spolu podívat. Vypadal krásně a v té době neměla ani jeho cena konkurenci u Japonců, byla poloviční.

Na motorku nemůžu říct nic špatného. Dvě sezóny sloužila bez jediné závady. Motor šlapal perfektně, převody krásně odstupňované a není potřeba ani příliš řadit, protože motor snese hodně, bez potřeby neustále řadit. Když máte chuť jet svižně, tak není problém ji pořádně protáhnout. Červená začíná až cca kolem 11000ot., takže se dá pěkně vytáčet a jet sportovně.
Materiály na motorce nenesly žádné známky opotřebení. Lak, chrom - vše pěkně udělané, nikde se nic neloupalo a nebylo odbyté.
Nekonalo se ani žádné utahování povolených šroubů, nebylo potřeba. Elektrika rovněž naprosto ok, chytala bez potíží teplá i studená. U studené stačilo nechat zahřát se sytičem, vypnout ho a vyjet.
Jízdní vlastnosti super, nijak se nevlnila, byla pohodlná. Pouze přední vidlice měla měkčí odpružení a při větší díře byly cítit až zpětné dorazy. Prodejce to se samozřejmostí vyřešil vypodložkováním a bylo po problému.

Celkově tedy naprostá spokojenost a nepotvrdily se žádné počáteční pochybnosti nad kvalitou provedení. Můžu jen doporučit. Ale možná jsem měl jen štěstí a kápnul jsem na bezproblémový kus Kdo ví?

Provozována 2004 a 2005.
Pořizovací cena 59.000,-Kč + cca 4.000,-Kč za chrom.provedení motoru.
Prodej za 55.000,-Kč.

Důvodem prodeje byla potřeba vybavit nový byt pračkou, chladničkou atd.