GP Austrálie – Pole position má Márquez, Dovizioso odstartuje jedenáctý

MotoGP – Kvalifikace (QP2)

Po úvodních pěti minutách bylo jasné, že bitva o pole position bude hodně vyrovnaná. Na první pozici figuroval s časem 1'28,884 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), druhý Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR) ztrácel 0,053 sekundy, třetí Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) byl o 0,080 sekundy pomalejší. Čas o tři desetiny pomalejší nastavil čtvrtý Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3), necelé čtyři desetiny ztrácel pátý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP).

V polovině druhé kvalifikace nebyl na trati žádný provoz a čekalo se na závěrečný výjezd, který rozhodně o pozicích na startu prvních čtyř řad. Provizorní pole position držel Marc Márquez, jeho rival v boji o titul Andrea Dovizioso (Ducati Team) byl prozatím poslední dvanáctý. To nebyla pro Itala ideální situace, takže s tím potřeboval něco udělat, aby se Španělovi přiblížil.

Tři minuty před koncem havaroval ve čtvrté zatáčce Cal Crutchlow (LCR Honda), který měl rozjeto velmi rychlé kolo, ale spadl v době, kdy mu patřil sedmý čas v pořadí. Mezi tím Johann Zarco nastavil 1'28,744 sekundy a posunul se na špici časomíry. Druhý Marc Márquez ztrácel 0,140 sekundy, Andrea Dovizioso byl stále dvanáctý a ne a ne se posunout výš. V poslední minutě Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP) zajel 1'28,719 sekundy a byl první.

První místo na startu vyhrál časem 1'28,386 sekundy Marc Márquez, který udělal maximum proto, aby navýšil náskok ve vedení šampionátu. Na druhém místě je Maverick Viñales, třetí Johann Zarco. Do druhé řady se kvalifikoval Andrea Iannone, Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), který v posledním měřeném kole poslal do třetí řady Valentina Rossiho. Ital Andrea Dovizioso se do závodu kvalifikoval jedenáctým časem.

GP Austrálie, MotoGP – Kvalifikace (QP2)