KTM 950 Supermoto (2007)

Vlastník Blueracing
Vloženo 10.2.2016
Aktualizováno 21.3.2020

Silné supermoto,které vypadá i je těžké,ale když uz na něm jedete a blbnete tak to vlastně vůbec nevadí

KTM 990 SM: Jede velmi podobně a je o dost dražší.Kromě verze SMR,ktera je krasna se mi i vzhledově líbí méně.

První dojmy - Je na svou váhu krásně ovladatelna to mě překvapilo asi nejvice,vibrace naprosto minimální,na zadni jde krásně plynule,brzdy pěkný. O proti lc4 640 SM padne do ruky ihned. Zápory- ve vyšších rychlostech uz je neklidná,ale s tim jsem počítal,do terénu to taky už nebude ..

Doplňky na motorce -

2016
Po roce na KTM 640 lc4 SM jsem zůstal u supermota i KTM. Samozřejmě není tak hrava jako 640,ale tam všechno končilo kolem 100km/h a tady to pokračuje dal, je krásně kultivovaná je použitelná na delší vyjizdky a na blbnutí po zadním skvělá .Zatím jsem toho moc nenajel je moc zima,ale uz se těším na léto,věřím s ni bude větší zábava než z lc4,tam mi chyběly koniky,naopak lc4 jsem občas vytáhl i do lehčího terénu což tady asi uz nepůjde.

Tak konečně dorazily vyfuky Sharon,zvuk pěkný tak akorát,váha o proti origo dohromady minus lehce přes 5kg což je taky dobrý,nárůst vykonu nebo kroutaku jsem nečekal a taky nic nepozoruji,ale hlavně ze neni žádná díra v prubehu vykonu.

Tak už jsem najezdil 3000km a to je teprve květen,to se mi uz dlouho nepovedlo ta motorka mi prostě baví. Pár postřehů za tu dobu- všechno žere!!! Zadní guma zmizela za dva tisice,benzín žere jako pitomá ani moje GSXR nebrala tolik na okruhu a olej mizí taky coz mě znervoznilo,ale po konfrontaci s jinymi LC8 je těch pár deci pry naprosto normální. Já ji to odpoustim,jízda po zadním na 1,2,3,4 a drží čumák pořád nahoře tak to za to stoji a je to nadhera.

Zatáčky,to je taky zábava trochu to chtělo vzadu na centralu přitvrdit útlum a compresi ,aby se nevlnila,ve předu take,protože se při silném brzdění příliš potápěla.Zatáčky s prujezdovou rychlosti tak kolem 100km/h jsou v pohode,ale zkusil jsem i pár mych oblíbených rychlých kde jsem na GSXR měl 150km/h na koleno jako po kolejích,ale s KTM jsem se moc v klidu necítil,ale asi to jeste moc neumím,připadám si porad tak nějak vysoko
Také jsem zkusil menší výlety do 200km a celkem to jde,akorát sklouzávam po sedadle.Koukal jsem ze existuje vice klenute sedadlo,ktere by to vyřešilo,ale protoze ze me cestovatel nebude tak to neřeším.Potom mě vadí,že při nižších rychlostech hlavně ve meste na dvojku je ucukana a když se člověk snaží jed tak nějak klidne tak mi přijde ze to také není ono,prostě nejlíp ji sedi ,když se poradne tahá.Takže nakoupit olej do zásoby,další zadni guma už taky volá a bavit se.

2017
Tak pro letošní rok jsem už k přidaným výfukum Sharon přidal karburatorovy kit Factory Pro,ktery obsahuje větší volnoběžné a hlavní trysky plus titanove jehly. K tomu bylo zapotřebí vice vzduchu tak jeste K&N filtr.Motorka dostala větší drive a spíše než nárůst maximálního vykonu pociťují větší krouťák ve středních otáčkách. Tahle úprava spolu s o zub menším řetězovým kolečkem dělá z motorky zase větší hračku a otřepaná fráze ,že nejde udržet přední kolo na zemi se stává v uvozovkách realitou. Maximalka je stále někde kolem 215 km/h což je vzhledem zkrácenému převodu stále celkem slušné ,ale málokdy použitelné.

2018
Koupil jsem novou spojkovou pumpu Oberon.

2019
Koupil jsem si Superduka,ale SM je tak skvělá,že doma zatím zůstane.
Wheelie únor:)

2020
Moto prodáno . Den před prodejem,jsem se na ni po dlouhé době projel abych se s ni rozloučil a připomněl si jaké to s ni vlastně bylo,protože poslední dobou jezdím výhradně na Superduke1290 . A závěr? SM950 je skvělá a jsou situace kdy je zábavnější než Superduke.

libac22
libac22 napsal 20.07.16 v 10:03 10b.

Super stroj , užívej

findejs1310
findejs1310 napsal 26.05.16 v 08:35

Pěkné Káčko a fakt super laufy.
10b

srsen600
srsen600 napsal 26.05.16 v 08:23 10b.

1/2/3/ i 4 po zádech mám kámoše magora, který uměl výtáhnou 4 ze země na origo převod ve dvou s 50kg blonckou a ještě si vystrčit koleno a předjet auto...Když on vyjel po zadním ze zatáčky na rovinku a řadil 2/3/4/ já nestíhal na NUDĚ 900 po dvou . Ted jezdí SuperDuka 1290 !Jo KTM je skvělá hračka

KarlZ750
KarlZ750 napsal 10.02.16 v 18:08 10b.

Konečně někdo s pořádnym strojem! Je parádní, tak opatrně