KTM 950 Supermoto (2007)

Vlastník Mike_78
Vloženo 21.4.2008
Aktualizováno 28.5.2018

Motorku jsem nakonec koupit raději novou. Nesehnal jsem nepadlou. Po 1000km jsem namontoval laďáky. Je to docela znát na výkonu ve středních otáčkách a hlavně ten zvuk je super. Na motorku jsem si ještě vyrobil štítek, protože se nedá sehnat originál

Motorka koupena od FIRMA:Kmoto (Vlašim)

První dojmy - Super stroj s pěkným zátahem. Pěkně brzdí.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná motorka pro někoho, kdo už má něco nalítáno. Pro začátečníky to moc není. Chyby trestá.

Doplňky na motorce - 2008 laděné výfuky
2008 blástry
2014 Koupil jsem boční držáky na kufry.
2017 Nainstalovaný boční držáky.

Předešlé moto: hornet 600 (r.v.2000), Kawasaki Z1000 (r.v.2005)

V testech jsem četl, že se na motorce nedá moc cestovat, tak jsem to v létě 2008 musel vyzkoušet. Cesta do Rakouska na Grossglockner (Najeto cca 2500km). Po této cestě jsem doléval 0,75l oleje ... přikládám to zajetí nového motoru na Grossglockneru.

Cestovat se dá docela dobře, jen asi tak po 400km mne začala talčit ta lavice, co tomu KTM říká sedlo. Jinak průměrná spotřeba je mezi 6 - 6,5. Takže tankování tak po 250km.

Spotřeba na okruhu(autodrom Most) 9-10 litrů. Cesta po městě 8litrů. Na dálnici do 160km bere 6 litrů. Nejnižší spotřeba ... 4,7l ... pomalá jízda v dešti na cestách v Chorvatsku :((.

2009/2010 ... motorka dostala 3M polepy ... carbon.
2010 ... servis v 7500km ... kolem 4500,- u KTM v HK

2011/06 ... cesta do Albánie (3500km) ... průmerná spotřeba 5,7 l. Povedlo se mi natankovat 17,7 litru. Po minulé zkušenosti s olejem, jsem sebou táhl 1l oleje, ale nakonec jsem nedoléval vůbec nic.

Přes zimu jsem namontoval štítek a blastry z KTM SMT a natáhl kabel pro 12V zasuvku.

2012/06 ... cesta do Rumunska ... průměrná spotřeba 6l. (3000km za 5dní) Tentokrát nevím na co motorka pod Fagarasem jela posledních pár km, protože jsem natankoval 18,5l. Pumpy nejsou tak často, jak často by KTMa potřebovala. Zas jsem sebou raději táhl olej, ale nakonec jsem dolil až doma 0,15l.
Na cestě do Rumunska mi začala cukat přední brzda při brždění ... asi kotouč ... uvidím na garančce v 15 tisících.

Garančka stála 5500,- bez vz. filtru. Dával jsem si sám BMC za 2900,- Kotouč je nakonec hnutý o 0,1mm. Výměna by stála 8 000,-. Kotouč vyměněn za jiný použitý z KTM 950SM . Sice to byl risk, posláno ze Slovenska, ale stálo to jen 2500,- Zas to brzdí jak má :).

Je to super motorka na výlety, jen se musí přidat štítek. Taky řeším sedlo. Po dvou dnech v sedle je to peklo. Gelové prý moc nepomůže.

Na radu časopisu MH jsem dozadu dal Pirelli Angel st a zatím mohu jen chválit. Najeto 3500km a neni to na ni poznat. Za sucha a mokra drží pěkně.

2014 /09
Chystám se na nové polepy na kapotu. Tak v roce 2015 zas bude trochu jiný kabát :)).
2017 - Cesta na Ukrajinu ... nakonec jen Slovensko. Kamarád měl špatně zapsanou SPZku v techničáku :)). Nazuté TKC80 ... super drží i na silnici :). Mohu doporučit.

Hodnocení:
+ ... zátah motoru, brzdy, podvozek
- ... sedlo, cukání řetěru pri zrychlování podtočenýho motoru (do 3tisíc)

Moto prodáno na podzim 2017.

Driver-toys
Driver-toys napsal 13.09.16 v 12:03 10b.

Pěkná Kačena! Štítek není moc vidět, možná bys to mohl trochu rozepsat a nafotit do deníku . Polepy taky super - to není chlubení, jen se nestyď, máš to pěkný !

cat-nikita
cat-nikita napsal 12.09.14 v 09:46

Jasně že

context
context napsal 10.09.14 v 19:54 10b.

pěkný stroj tak ať ti dlouho slouží a přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Maxim
Maxim napsal 30.01.13 v 00:33 10b.

to je vončo!kdyz ne SMT,tak SM:)10!

Aless87
Aless87 napsal 16.01.11 v 22:13

Zdravém...sháním KTM 950 SM že si ji koupím..nevíš o někom kdo prodává? Můj email: ales.nov@seznam.cz
Díky