KTM 950 Supermoto (2007)

Vlastník 666marek666
Vloženo 1.1.2021
Aktualizováno 5.7.2023

Premna je to motorka snov a konecne ju mam. Uzasny hravy ovladatelny stroj s dostacujucim vykonom ktoremu nemam co vytknut pretoze s nedostatkami ktore sa mozu prejavit som ho predsa chcel.

Motorka koupena od Due Fratelli s.r.o. Šamorín

Yamaha TDM 900: ovladatelnost neporovnatelna a vaha
Triumph Tiger 1050: nejazdil som neviem
KTM 950 Supermoto: rozhodoval som sa iba medzi SM a SMR a to aj vyhralo oranzovy ram bol sen
Aprilia Dorsoduro 750: nejazdil som ale talianov nemusim
Kawasaki Versys 650: Nedostatok vsetkeho vykon brzdy velka vaha nejde porovnat s KTM 950
KTM 990 SM R : financie, + viac sa mi pacila 950 a som zvyknuty na karburator

První dojmy - Motorka bola presne taka ako som si ju predstavoval hned padla do ruky ci ovladanie tak plyn po prechode zo 4valca 600cm3 celkom zmena V2 950 :D

Motorku bych doporučil pro - Pre blaznov neviem si predstavit niekoho pohodoveho na tejto masine ona si stale pyta otacky da sa nanej aj pocestovat to sa da navsetkom ale je to funny motorka na blaznenie kazdy meter nanej je zabava

Doplňky na motorce - Blastre , Padacie ramy SW motech niesu urcene na 950 ale na 990 ale voslo to tam trochu tlaci na nadrz, Vyfuky MIVV storm GP inox nero nechcel som moc drahe vyfuky chcel som hlavne homologaciu a ladak navyse MIVV som uz mal na Hornete a bol som spokojny

Proč jste si vybral tento stroj?

Po zhruhba 3 rocnom patrani a hladani motorky ktora by stala za hriech (moja ex Honda CB600F Hornet 2004 uz ma po 7 rokoch nebavila) som sa dopracoval iba k tejto mozno este 990 SM/R -T ale nato uz nebol rozpocet.
Vyberal som hlavne podla vahy, ovladatelnosti potom vykon kedze 70kw z Horneta na cestach celkom stacilo na rovine ma aj tak barz jaky plastak obehne ale ja si uzivam zakruty nie rovinky. Hlavne som chcel vacsi objem aby som to nemusel tolko vytacat a co mam ? ostry V2 ktory vytacam :D ale za tu zabavu a ten pocit pri kazdom otoceni zapastia to naozaj stoji. Horent uz bol velmi nudna nezazivna motorka s napixlu podvozkom ktory mne uz nevyhovoval posed takisto moc skrcene kolena a tie moje uz to nezvladali tak bolo nacase prejst na nieco viac ENDURO pohodlnejsi posed akurat s cestnymi kolesami. Tak teda padla volba na Tiger 1050, 950/990 SM, Dorsoduro 750, TDM 900, Versys 650. Cital som rozne recenzie ci uz tuna alebo rozne po internete porovnaval ktora kolko vazi lebo ja s mojimy 70KG teda viac ako 200kg motorku nechcem zle sa stym manevruje na mieste a ked ju musim tlacit hornet mal idealnu vahu 170kg sucha super to bol jeden z hlavnych aspektov motorky aby mala do 200kg. Nikdy by som nebol povedal ze si kupim KTM ale vsetko tomu zacalo nazancovat. Idealny pomer vaha vykon objem rychlo pretriedil moj vyber a favorit bol jasny KTM 950 SM.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti? Jízda, motor, brzdy, podvozek, ovladatelnost, spolujezdec, úložný prostor, spotřeba, servis a poruchy. Zkuste se rozepsat...

Od kupi som najazdail cca 6000KM jazdi sa nanej uplne podla predstav takze paradne motor dole ked to dusite tak mate pocit ze sa to ide cele rosypat to sa jej vobec nepaci ona si pyta otacky toto je priam az navykove odkedy ju mam tak som nesiel nikdy predpisovo, krutak je uzasny pocit zrychlenia neskutocny hoci to nejde 200+ tak ma to bohovsky bavi skvely motor aj ked papa olej ale to som vsetko vedel cital som stym vyrovnany a kludny :D ...

Brzdy kedze som predtym mal 2 piesty od Horneta tak toto je uplne ine kafe brzdy su citlive ale skvele citatelne a hlavne brzdia :) jedine kde som si vsimol ubytok brzdneho ucinku bolo na kartovom okruhu kde som vkuse valil plne brzdy...

Podvozok paaani tak toto volam podvozok tlmice doteraz som jazdil na PRUZICOCH nie TLMICOCH :D :D super ze sa to da kompletne nadstavit ci uz podla vahy alebo typu jazdy prekvapivo mne vyhovuje STD nastavenie kamos ma Sport (moja vaha 70 jeho 100) a to mi skace na hrboloch jak koza mozno na okruhu by sa stym dalo neviem neskusal som zatial v polke sezony som zisitil ze to je rozstelovane a nadstavil to zatial mi to vyhovuje uvidim buduci rok ...

Ovladatelnost bol premna rozhodujuci faktor pri kupe motorky proste po Hornete si nekupim motorku ktora sa bude ovladat horsie nebude chciet zatacat tazopadna atd ... v tomto bol Hornet super a SMRka je este lepsia akurat mam iny posed ale agilita motorky je na 1* kto sa natom neviezol tak neuveri fakt ako bicykel ludi mozno odradi len vyska sedla ale to je to moje enduro koly kolenam ktore uz nemaju radi skrcenu polohu.

Spolujadca nevozim toho som sa zbavil aj so starou motorkou :D :D

Ulozny priestor pohoda to co ja nosim to tam vojde a na chrbate mam predsa ruksak .

Spotreba v priemere stale okolo tych 7l/100km kazdych 150km tankujem vdaka 14 litrovej nadrzi ale aspon si clovek oddychne ponanatahuje pri dlhsom vylete vas tak neboli prdel keby natom sedim 300 vkuse asi skapem :D aj ked je sedacka pohodlna

SERVIS a PORUCHY
kapitola sama o seba proste nieco natom kazdemu zrejme odide ale za tu zabavu to stoji mne odisli palivove cerpadlo hned po kupe potom regulator a praskla membrana v karburatore

tonyboy
tonyboy napsal 05.01.21 v 09:50 10b.

Pekná raketa ... Výber dobrý ale od toho predajcu by som si nekupil už nikdy nič. Smelina priekupnicka klamarska.

cechradovan
cechradovan napsal 03.01.21 v 10:59 10b.