Yamaha YBR 250 (2010)

Vlastník Motoaraj
Vloženo 12.9.2018
Aktualizováno 12.9.2018

Jednoduchá, lehounká, taková "hadimrška"

První dojmy - Je mi 66.let a po letech jsem si chtěl udělat radost.Nechtěl jsem nic těžkého a tahle YBRka mně padla do ruky. Svezl jsem se a hned mi přišlo, že je to co jsem tak nějak očekával. Mám ji teprve krátce, je lehounká, pohyblivá jak jsem uvedl výše je to"hadimrška" Z nové věci je každý nadšen, budu objektivní co mi vadí nebo chybí? V první řadě je to hlavní stojan. Malý prostor pod sedadlem - ten se dá vyřešit např. kufrem a dalším nedostatkem je povrch sedadla. Mně jako řidiči to až tak nevadí, ale spolujezdec na sedadle klouže jako na skluzavce.

Motorku bych doporučil pro - Každému mlaďochovi na naučení, stejně tak i prďochům, kteří už pomaličku trénují skoky do truhly, ale stále si ještě chtějí užít ten krásný pocit z jízdy na motocyklu.

Doplňky na motorce - Určitě dám kufr a zvažuji plexy

Zavzpomínal jsem na léta útlého mládí, kdy jsem jako 17letý kluk vlastnil tenkrát novou ČZ 125 typ 476.1. Měl jsem ji dlouho, později jsem ji prodal - dnes lituji.Před rokem jsem si do důchodu pořídil po dlouhé úvaze skůtra Kymco X citing 250. Za týden jsem dal inzerát a chtěl ho prodat. Nezadařilo se, měl jsem ho rok, nezvykl jsem si a letos šel. Prostě mi chybělo řazení, vadilo brzdění rukama, byl těžký, neohrabaný, necítil jsem se na něm dobře. I když na druhou stranu to byl náklaďák.Ten měl nějakou schránku snad všude.
No a tak jsem si letos s požehnáním manželky/ přiznejte u koho to tak není/ pořídil Yamahu YBR 250. Rok výroby 2010, najeto 12000 km / podle stavu bych tomu i věřil/ Zatím jsem toho moc nenajezdil, ale i z toho mála jsem nadšený. Už se těším i na delší výlety, které podniknu.Někdo z "motorkářů" možná namítne, že je to motorka na ježdění kolem komína. Když jsem si v loňském roce vyrazil na mopedu Korádo do Chebu a druhý den zpět / 640 km/ 12.hod trvala jedna cesta, nemám obavu, že něco podobného nezvládnu.
A moje dosavadní poznatky. Zrychlení dostačující, max. jsem jel 120 km/hod. při delší jízdě by asi vadla. Kotoučová přední brzda dostačující, na zadní bubnovou je třeba víc přitlačit. Ale na moji rychlost dostačující.Úložný prostor jsem zmínil, spotřeba 3,1 l/ 100km /půl na půl ve dvou/. Servis jsem zatím nepotřeboval a doufám, že nebudu potřebovat. Je možné, že bude trochu problém s případným servisem - přece jen těchto Yamah moc u nás nejezdí, ale kamarád automechanik když ji viděl, prohlásil, že je to tak jednoduchý motor, že mi ji bude klidně servisovat. Byl bych rád, kdybych jeho služeb využíval co nejméně.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.03.19 v 17:30 10b.

Vypadá dobře. Já si v asi 17 letech pořídil Jawu 250, mám ji dodnes a ten objem je pro běžné cesty dostačující. Tak at' Ti dělá radost. Možná se potkáme, k vám často jezdím...

xPeHa
xPeHa napsal 18.09.18 v 07:35 8b.

Pican
Pican napsal 15.09.18 v 12:15 10b.

Ahoj, delas moooc dobre. Jsem trochu mladsi/48, ale mel jsem to podobne. Po fichtlu zacatek v 17ti na CZ 175 487, tu jsem mel dlouho, taky prodal a taky toho lituji. Dnes si hodne uzivam starsi R1, ale na ty nizsi kubatury taky dojde. Nakonec na objemu nezalezi Uzij si to ve zdravi!

Targus
Targus napsal 15.09.18 v 06:24 10b.

Zásadní mínus!
Málo fotek...
Z té jediné se zdá, že máša ještě nějakou dobu poslouží.
Jo, líbí se mi, taky začínám o něčem takovém uvažovat. Proč ne. Přesně jak píšeš, vyrostli jsme na téhle kubatuře a s ní asi půjdeme do kytek...
No, trochu povinného optimismu - kolama dolů, hodně kilometrů bez poruch, problémů a deště. A sedlo si dej přečalounit, určitě to bude stát míň, než jiná motka.