Aprilia Tuono V4 1100/RR (2019)

Vlastník nazram
Vloženo 29.3.2020
Aktualizováno 8.4.2022

Na první dojem skvělé jízdní vlastnosti a ovladatelnost včetně brutálního výkonu.
I přes to, že se dle prodejce spíše prodávají ve stříbrné barvě, tak v téhle kombinaci černé je z mého pohledu a pro mne nádherná.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky) - Již jsem zde kupoval předchozí, ikdyž od jiného provozovatele. DMOTO bylo jen sprostředkovatel. Přístup skvělý a vše bez problémů rychle vyřízeno.
Koupeno jako předváděcí motocykl s cca 6200 najetými kilometry.

První dojmy - Po změně z V2 na V4 je poznat, že chod motoru je plynulejší. Znatelný je nárůst výkonu. První jízda byla ohromující. Ovladatelnost motorky je tak nějak stejná. Kam chcete, tam jede. Jsou zde poznat všechny technické vymoženosti dnešní doby a jak jde technika kupředu. Ikdyž s tímto se zatím budu muset seznamit, abych aspoň nepatrnou část využil.Po pár ujetých kilometrech mi přišlo jako bych měl s ní naježděno už aspoň 20 tkm. Do ruky padla jako ulitá.

Motorku bych doporučil pro - Nikoho nechci podceňovat a každý se určitě naučí. Ale za mně určitě pro zkušeného jezdce, který už má na něčem silnějším a výkonnějším naježděno. A má to v hlavě srovnáno. Ikdyž s touto poslední větou by moji někteří blízcí kamarádi nesouhlasili i přes to, že se jim to snažím neustále na silnici dokazovat.

Doplňky na motorce - Vzhledem k tomu, že jsem motorku koupil týden před výstavou moto v Brně, využil jsem toho a objednal nějaké doplňky u firmy rutan jako zalamovací páčky, chrániče páček, padací protektory na rám, přední i zadní osy. Dale byl zakoupen tankpad na nádrž a nalepeny proužky na kola v italské trikolóře. Od pana Pokorného z RP Tuning je nainstalován laďák RP kužel titan s karbonovou špicí. Bez DB killeru to má nádherný zvuk, který chcete slyšet zas a znovu, jak se Vám dere do krve. Dále je objednaný elox.červený držák rz, flow červené led blinkry, ochranná fólie na display, protiskluzový polep na bok nádrže. Fotky dílů budou dodatečně doplněnny.
Tak puvodní led blinkry nebyly sekvenční a proto byly vyměněny opravdu za sekvenční s bílou obrysovkou vpředu a červenou v zadu.

Proč zrovna tenhle stroj? Po Aprilii Tuono 1000R 2007, se kterou jsem najel jen já 52 tkm jsem chtěl zkusit motor V4, když již V2 přestali vyrábět v tomhle stroji. Navíc i designově se mi líbila. Najeto mám s ní minimum zatím, takže se teprve seznamuji. Ale i těch pár kilometrů po zatáčkách bylo úžasných. Skvěle se v zatáčkách vodí, krásně drží stopu a výjezdy ze zatáček jsou úchvatné. Motor má brutální zátah, podvozek je super a brzdy ten výkon umí krásně zkrotit. Pohodlí řidiče bych řekl, že je lepší než na výše uvedeném modelu a to si myslím i co se týká sedla spolujezdce. Spotřebu asi budu možná sledovat časem, ikdyž asi v tomhle případě to není moc třeba. Pokud si člověk pořizuje takový stroj, tak nemůže čekat, že bude jezdit za 5 litrů. Možná tak jedině na 50 km. Úložný prostor je teda snad jen na ORV a zelenou kartu. Ten se tedy podstatně zmenšil. Ale co už. Člověk se s tím popere.
Jestli se na ní bude dát cestovat, tak z mého pohledu určitě ano. Jen musím doladit držák na kufru a brašny. Dojmy z cestování budou kdyžtak následně doplněny. Ikdyž letos z toho cestování asi krom po ČR moc nebude. Necháme se překvapit. Naděje umírá poslední!!!
Tak držák na kufr jsem objednal z Německa a kufr jsem dal o objemu 58l. Brašny přišly z Chiny a na držák kufru jsem si na brašny dodělal opěrnou plochu. Led blinkry jsem vyměnil za sekvenční s bílou obrysovkou
vpředu a červenoiu v zadu. Ikdyž cestování bylo jen po ČR, tak pro mně zatím spokojenost. To je asi na úhlu pohledu, komu se na čem dobře sedí, jede a jak dlouho vydrží v dané pozici dané motorky. Ale samozřejmě pohodlí cestovního endura to není.

nazram
nazram napsal 17.03.21 v 13:15

Děkuji a ano,cestovat se dá na všem.Az budu mít opět celé nabaleno,tak vyfotím.Krom kufru ještě boční brašny a vetsi tankvak.

bruttopyr
bruttopyr napsal 16.03.21 v 23:58 10b.

Vidím tady první Tuono s kufrem ale cestovat se dá na všem, když se chce a jak je tady vidět!
Tuono je prostě peckááá!!

Hříbek
Hříbek napsal 09.03.21 v 08:27 10b.

Parádní raketa, asi bych se bál sám sebe, že se neovládnu

DRAK5262
DRAK5262 napsal 30.08.20 v 18:26

Je to mazel. Výběr super,jen pánešek ještě nedostal rozum jak tady píše. Ale snad dospěje s touto krasavicí. Jede pekelně a zvuk taky krásný. Tak hodně kilometrů s sedle této krasavice.

jardusking
jardusking napsal 20.04.20 v 17:34 9b.

Hoj, nemá chybu a výběr chválím. Jen ty prodektory do os kol dej opačně a bude to dokonalý
To víš, aerodynamika je sviňa a kapka vždycky poradí. Fakt to takhle vypadá divně.