Suzuki GSX 400 (1981)

Vlastník Filthy
Vloženo 14.6.2020
Aktualizováno 14.6.2020

Jízda s ní je jako jízda na šicím stroji :).

První dojmy - Zábavný stroj, na svůj věk dost překvapí. Potřebovala by malinko víc poníků ale i takto je s ní dost zábava. Je to GSX400F 32kw 4válce 16ventilů

Motorku bych doporučil pro - Vhodná je pro zručný mechaniky kterým nevadí že se v ní musí furt hrabat a také pro lidi kterým umí najít vhodné díly z jiných modelů, protože na tenhle typ skoro nic není k sehnání. Velikostí je vhodná pro menší lidi.

Doplňky na motorce - programovatelné zapalování

Vybral jsem si ji protože mě kamarád stále nutil abych si koupil taky motorku a proto že mám rád staré stroje tak jsem řekl že jedině když to bude starší kousek a jen 4válec. Mám omezený řidičák a tak tahle byla jedna z mála v okolí která všem podmínkám odpovídala.
Když jsem ji koupil tak sotva dojela domu, byl jsem trochu blazen, ale dojel jsem.
Motorka měla KO baterku nastartovat se musela přes kabely. Všechny brzdy byly zatuhlý tak, že neustále brzdily a na karburatory majtel namontoval otevřené sání a nijak to nedoladil. Motor šel vytočit jen do 4t ot/min a dal se dusila.

Hned dostala velkou péči, seřízení karburátorů, zapalování, rozvody byly posunutý o zub. Rozhýbaly se brzdy a šlo se na první projížďku po okolí a jela nádherně.

Při prvním delším výletu přestala dobíjet, na statoru popraskala izolace ale dojela až domu (bylo jen malinké tlačení na sjezd z dálnice :D)

Přes zimu proběhlo GO motoru protože papala olej a všude taky tekl. Dostala programovatelné zapalování a teď už jezdí jak zamlada, možná lépe.
Také se udělalo spoustu oprav podvozku, brzd a elektroinstalace.

Motorka je ideální na pomalé kochání krajinou a nebo blbnutí v utáhlejších zatáčkách. Zvládá dobře i nerovnosti českých silnic.

Jestli jste takovou někdo měl nebo máte, tak budu rád za jakékoliv sdílení vzpomínek nebo aktuálních zážitků :)

pigi79
pigi79 napsal 11.10.21 v 09:08 10b.

Moc pěkná klasika v originálním stavu. Koníky se vždycky hodí, hlavně při předjíždění, ale na těchto strojích je krásná projížďka v rychlostech okolo stovky. Alespoň já to tak mám na svý xj 550, která na tom bude cca stejně.

.Banán.
.Banán. napsal 18.06.20 v 20:20 10b.

Parádní

p.epanica
p.epanica napsal 15.06.20 v 18:17 10b.

...

ondrejj
ondrejj napsal 15.06.20 v 16:16 10b.

Moc hezká

Čadil
Čadil napsal 15.06.20 v 05:56 10b.