Yamaha NMAX 125 (2021)

Vlastník Pin01
Vloženo 6.5.2021
Aktualizováno 23.7.2021

Jo, to je přesně skútr co mi sedí. Yamaha Nmax, je to co od městského skútru chceš. A já ho už mám :) Technicky a moderně zpracovaný, tady Yamaha pro tento model udělal velký kus práce. A vypadá na vlastní oči ještě lépe než na fotkách a videích.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Jsem opravdu spokojený s přístupem a férovým jednám pana Kabourka. Skvěle poradil, a rád doporučuji tohoto profesionálního prodejce značky Yamaha.

Honda PCX 125: Ve své třídě skútrů podobné. Ale, ale PCX se mi nelíbilo, jak posed a hlavně nevyhovující řídítka. No a tvar kapotáže s předními světly. Připadá mi jako mimozemšťanka s alergií. Ale někomu PCX bude stačit :)

První dojmy - První dojem byl, no jak bych to řekl. Jako když potkáš sexy babu a srdce ti poskočí. Najednou nevíš kam máš dřív koukat :) Jestli ze předu, na to jak má tvarované LED světla. Jak je vlastně přední kapotáž k blinkrům tak ladně pokřivená. Potom hodíš oko z profilu, akorát vysoká a široká. Ale počkej až jí zkoukneš pozadí :) Mimochodem jsem vyděl všechny tři barvy, myslím že sluší jak modrá tak červená, ale já šel do šedé. To asi tak první dojem :)

Motorku bych doporučil pro - Nmax-e bych doporučil každému kdo chce skvěle ovladatelný a hezký skútr pro zábavu.

Asi jako všichni, co přemýšlejí nad pořízením skútru a máme jenom skupinu B, koukáme na obsah, výkon a výši investice. Na začátku bylo několikahodinové serfování po netu. Potom je fáze, čtení zkušeností a recenzí. Každý má jinou představu o tom co by chtěl a jak by využil. Já chtěl skútr na crcání do práce, tak že převážně městský provoz. Potom dojet na chatu a občas vejlet za humny :)
Po zjištění že thajwanský skútry jsou jen kasička na peníze, prostě za málo peněz máš i levné zpracování a materiály. Víc se nechci rozepisovat. No a dojdeš do fáze Honda PCX a Yamaha Nmax.
Jak jsem psal na začátku, prostě Yamaha je Yamaha. Sice tisíc lidí je tisíc chutí, ona ta Honda někomu prostě stačí.
První kilometry z prodejny Yamaha Kabourek do Plzně. Silnice krásná přehledná a místy nový manžestr :) Jenom že tenhle úsek je prostě hlavním tahem i pro kamiony a nákladní vozy. No a když si jedeš s novým skútrem, kterého nechceš hned honit, tak v tomhle provozu, jsi za brzdu.
Před vyjetím jsem nastavil zrcátka, mimochodem jsou velikostně akorát alespoň pro mou postavu. Nadlábneš, ohřeješ a jedeš. Pohodlný sedlo tě přicucne, řídítka tvarem a velikostí akorát. Na skútru se cítíš dobře, nerovnosti na silnici tlumiče poberou a 13" kola jsou taky v pohodě. Konstrukčně podvozek překvapivě pohodlný, žádné rázy do zadku a jistota v zatáčkách je skvělá. Jako by mi ten Nmax přirostl místo nohou. Ovladatelnost je skvělá, jako když si jdeš do parku zaběhat, prostě poslouchá a jede kam ho pošleš. Ovladače na řídítkách jsou pro mě zase vyhovující, a vše tam kde má být, a intuitivně najdeš.
Hurá jsem na hlavním tahu a jedu si. Koukám že si jedu 70-kou. Hlavou mi prolítne, není to už moc? No motor ohřatý, plyn jen šmidlám a za mnou nikdo. To je ještě dobrý. A hele kochám se a v zrcátku první rozjetej komion a nějak se ke mně blíží, haha a nezpomaluje. Koukám odpočívadlo, nechám ho předjet a jedu si zase svou. V protisměru mě míjí dva motorkáři, motorkáři na dospělejch mašinách a zdraví mě :) Super a odpovídám zvednutí levé ruky. Tak ten pocit je hřejivej, kam se hrabe adrenalin z kamionem za zadkem. A hele, kamion za zadkem ale už začíná vesnice.. Tam to v padesátce proklouznu jako lasička, Nmax se opravdu vodí jak čivava na provázku :). Super, prostě mě ten skútr baví. No a takhle jsem dojel prvních pár kilometrů až domů.
Každý den přemýšlím, kam pojedu se ještě svést, když jedu z práce. Potřebuji nalítat první tisíc kiláku do servisu. Protože se těším až budu využívat celý potenciál tohohle skvělého skútru.

Tak pro aktualizaci k této jednostopé lasičce. Mám za sebou první servis. Zase se budu opakovat
ale musím. Protože jsem spokojený. Když chceš mít věci v pořádku, jdi za nejlepším v oboru. Tak že objednávka v Písku kde jsem skútr pořídil. Moje chyba že jsem se objednal, až když jsem viděl na tachometru něco málo přes devět set kilometrů. Chyba ale v tom, že do Písku je to cca 90 z Plzně.
Tak si říkám že servis bude mít čas až tak za dva tejdny. Volám a objednávám se a hele, nejdříve za deset dní.
Jo to beru, protože abych čekal takovou dobu a minimálně nejezdil, přijedu klidně hned na sedmou..
Deset dní bylo dlouhých jak tejdem před výplatou. Den D je tady a vyrážím už v pět ráno.
Slunce se ještě ne probudilo a mlha jak v Londýně :). Trochu mě překvapilo, že jsem si co chvíli
musel utírat plexi na přilbě, nevadilo to, provoz byl v pohodě. To vlhko v mlze bylo už na mě náročné, tak jsme si v Nepomuku na benzině – pyramida, dal kávičku. Trochu mě zahřála a už jsem to měl jen čtyřicet. Za celou dobu mě předjelo jen asi pět aut, jinak směr na plzeň, to bylo jak kdyby v plzni 12°dávali zadarmo :)
Na servis jsem přijel s předstihem a mechanik si hned převzal maxe. O mě bylo také postaráno, výborná kávička a poklábosení s majitelem. Také jsem se pokochal na showroomu, novými stroji.
Venku krásné počasí a ta vyhlídka po okolí je po ránu nádhera. Po uhrazení servisního poplatku jsem se už těšil, jak to pojede. K domovu jsem nepospíchal tak jsem vyrazil směr Rabí. Nechal jsem maxe ohřát a hurá na výlet. Drazí přátelé, to je pecka :) v provozu už nejsem za brzdu a jedu si jako pán. Netahám za plyn jak na startu MotoGP a ani jsem nemusel s plynem na doraz a ono to jede v pohodě kilíčko :) Já měl takovou radost, že jsem se tlemil až na Rabí :) Tak tohle mě zase utvrdilo v to, jak ty kluci japonský udělali úžasnej skútr pro radost. N-max je opravdu sportovní skútr a ovládá se skvěle.
Jo, jsem moc rád že jsem si vybral N-Maxe a jak to všechno maká. Po technické stránce i celkově :)

Pin01
Pin01 napsal 19.05.21 v 13:35

zdravím chlapi : Mám výklopnou přilbu LS2 FF902 SCOPE vel. M a vejde se.
Ještě laškuju s myšlenkou, dát si tam nějaký tapecírunk. Zatím jí vždycky dám do vaku a potom pod sedlo
Jo a pro Vénu - dobrá barva

véna
véna napsal 19.05.21 v 08:44 10b.

super rozhodl jsem se nakonec taky pro šedýho, ty matovky se mi nelíbily

chipso25: dovolím si odpovědět za kolegu - je to třeba vyzkoušet. Např. HJC CS-15 velikost M se vejde, ale L už ne

chipso25
chipso25 napsal 18.05.21 v 17:03

Ahoj!
Zmesti sa prosím imtegralka pod sedlo? Niekde píšu, že áno, inde, že nie. Ďakujem

Myschan
Myschan napsal 13.05.21 v 14:51 10b.

Ať slouží

monkeyvraky
monkeyvraky napsal 10.05.21 v 14:02 10b.

Ahoj, super, díky za recenzi.