reline_unor

Rumunsko v roce 2022

Co říci k tomuto nádhernému výletu. Chtěl bych se tam vrátit? Zcela určitě, krásná země, tak jak jsme jí v rychlosti ze sedla motocyklů mohli poznat. A s tím se pojí ten nejdůležitější aspekt toho proč, jak a jakým způsobem jsme tam i zpět cestovali. Totiž že "cesta je cíl".  Alespoň pro mě to tak je a bude. Rád se podívám na zajímavá místa, ovšem není to to nejdůležitější na cestě, rád se setkám s místními, ale nevyhledávám to, není-li to nutno. Tak to mám rád já a tak podle toho cestuju. Krátké zamyšlení zavěrem k různým zemím, co jsem měl možnost projet. Slovensko je krásná země, mají tam pěkné hory, holky, lidi, cesty. Vždy jsem se tam cítil jako doma, a nikdy nezapomenu na to, že jsem se narodil v Československu (neříkám tím, že bych shledal něco špatného na rozdělení, jsme samostatní jak my, tak oni). A vracet se na Slovensko mi bude vždy velikým potěšením. Maďarsko má zcela jistě pro někoho nějaké kouzlo, které jsem já nenašel. Není to můj šálek kávy a nemusím se tam ani vracet. Rumunsko je překrásná země se svojí osobitou kulturou jak na silnici, mezi lidmi, tak i přírodním bohatstvím a to jak už ve formě míst nedotčených civilizací nebo i místy, kde je možné obdivovat všechny krásy ve formě turistických destinací. Bylo mi tam všude dobře, všude po cestě jsem se cítil bezpečně. Rumunsky jsem se naučil jen jeden výraz a to je "děkuji". Takže Rumunsko "Multumesc". Snad se tam jednou vrátím. Všem váženým čtenářům děkuji za trpělivost a pochopení.