Honda CB 500F (2019)

Vlastník Priorit
Vloženo 8.4.2020
Aktualizováno 8.4.2020

Divoký pouliční rváč s krásným zvukem. Živá A2 motorka, která odpustí spoustu chyb.

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě - Skvělá domluva, naprostá vstřícnost, krátká doba čekání

Yamaha MT-07: Menší dostupnost náhradních dílů, dražší servis
Kawasaki Z400: Nižší výkon, horší servis

První dojmy - Motorka je skvělá pro začínající motorkáře, jako jsem já. Je živá, když za to člověk vezme, dokáže rychle akcelerovat, v zatáčkách drží jako přilepená a dokáže odpustit spoustu začátečnických chyb. Koncovka výfuku je z výroby hezká a moc motorce sluší. Navíc má moc hezký zvuk. Hned při první jízdě mi padala do ruky a hned jsem věděl, že přesně tohle je stroj přímo pro mě.

Motorku bych doporučil pro - Tento stroj bych určitě doporučil začínajícím motorkářům. Je lehký a zároveň velmi živý, ale hlavně odpustí spoustu začátečnických chyb a naučí pořádně jezdit.

Doplňky na motorce - Vysoké kouřové plexi, padací rám SW-Motech, vyhřívané rukojeti Oxford Premium Touring

Průměrná spotřeba - 3.81687 l/100km

Proč jsem si vybral CB 500F?
Dlouho jsem porovnával různé stroje, které se hodí pro začínající motorkáře. Na základě několika recenzí a článků v časopisech a na internetu jsem zjistil, že tohle by mohla být motorka pro mě. A nespletl jsem se.
Navíc, horní hranice 35 kW výkonu motoru byla přesvědčivým argumentem pro mé řidičské oprávnění, které budu rozšiřovat teprve v létě 2020.

Jízda na CB 500F
V dubnu 2020 mám na motorce najeto přibližně 9500 km a pořídil jsem si ji na konci srpna 2019. Na motorce jezdím často, téměř každý den.
Jízda na stroji je velmi příjemná, živá a přináší čistou radost. Je velmi snadno ovladatelná, do zatáček se naklápí sama a drží v nich jako přilepená.
Osmiventilový kapalinou chlazený řadový dvouválec nabízí maximální rychlost přibližně 187 km/h při mé váze cca 67 kg.
Zadní brzda je velmi příjemná na ovládání při manévrech v nízké rychlosti. Přední brzda dokáže stroj zastavit velmi hladce a rychle (v kombinaci se zadní samozřejmě ještě rychleji). Dvoukanálový ABS je samozřejmostí. Velmi cením funkci automatického zapnutí výstražných světel při prudkém brzdění (v tu chvíli výstražky blikají mnohem rychleji, než když je člověk zapne tlačítkem, takže jde poznat, že jde opravdu o prudké brzdění).
Sedadlo řidiče je příjemné, dá se na něm v klidu podniknout celodenní nebo i několikadenní výlet. Sedadlo spolujezdce už tolik příjemné není, je tvrdší.
Spotřeba samozřejmě záleží na stylu jízdy. Po dálnici je spotřeba cca 5 l/100 km. Průměrná spotřeba celkově je po zajetí asi 3 l/100 km. Pokud se jede na výlet "na kochačku", v klidu, bez spěchu, spotřeba dokáže jít i pod 3 litry, téměř ke 2 litrům.
Úložného prostoru stroj moc nenabízí, maximálně tak na motolékárničku a zámek kotouče.
Servis je velmi jednoduchý, myslím si, že každý si zvládne většinu na stroji udělat sám a není potřeba vyhledávat autorizovaný servis, obzvlášť, když je motorka velmi bezporuchová.

Kde se jezdí dobře?
Do terénu stroj moc stavěný není, ale samozřejmě kratší cesty zvládne, jen je pak potřeba počítat s mycím dnem :)
Na silnici je to ale už něco úplně jiného. S každou zatáčkou přichází slast, s každou rovinkou neodolatelné volání po zatažení plynu co to jen jde. Nerovnosti na vozovce motorka také zvládá dobře, vzhledem k pětistupňovému nastavitelnému zadnímu opružení a dobře opružené vidlici.
Ve městě se s motorkou také jezdí dobře a pokud jste trochu exhibicionisté jako já, bude vás jízda ulicemi s tak krásným a velmi přizpůsobivým strojem moc bavit.
Pokud však plánujete nějaký delší výlet, klidně až za hranice, i to mám již vyzkoušené a musím říct, že ani tam mě motorka vůbec nezklamala, ba naopak velmi potěšila. S motorkou je to velmi příjemné povezení a budete určitě rádi, za každý najetý kilometr.

Ross4435897
Ross4435897 napsal 15.04.20 v 13:44 10b.

... taky mam ...

LuckyD
LuckyD napsal 13.04.20 v 15:46 10b.

dobrá volba

Mat177
Mat177 napsal 13.04.20 v 11:00 10b.

sooky
sooky napsal 13.04.20 v 08:30 10b.

sandoš
sandoš napsal 12.04.20 v 19:12 10b.

Jen tak dál.