KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník pinky.gsx
Vloženo 11.6.2020
Aktualizováno 27.11.2020

Tak po prodeji Varadera to chtelo posunout dál a vejš. Vyhlídl jsem si KTM. Lidi co to mají si to chválí. Musím potvrdit že motor je raketa (někdy až moc zbytečně moc koní). Našel jsem si jednu a dojel pro ní odobně do zahraničí.

Honda VFR 1200X Crosstourer: v té době jich moc není a vadila mi ještě větší hmotnost než Varadero

První dojmy - Po prvních pár km jsem musel uznat že ty koně tam opravdu jsou. Další plus visím v hmotnosti, která olizuje 200kg. Elektroniky tam je jak v hyper sportu, co vše jde nastavit od podvozku , po ABS přes výkonové mapy... Motor tě žene krutě kupředu a je mu jedno zda jedeš sám nebo ve dvou...

Doplňky na motorce - Deflektor na plexi, laďák SC project, boční kufry, zadní kufr

Tak mám za sebou asi 2tis km a první dojmy? Budu trocho porovat s Varaderem
No motor dobrý. Trochu hlučnější kovadlinka proti Hondě ale nahrazuje to výkoným projevem. spotřerba se ustálila okolo 5,5-6l. Ocenuji tlumič řízení. Další plus bylo že moto už mělo zadní hliníkové kufry.
Posez je nevím jak to napsat. Připadá mi že ty nohy jsou malinku vzaději než na Hondě. Podvozek žehli vše co se pod ním najde. Stávající origo sedadlo je oproti Honde je trestná lavice. Topí to do zadku a člověk cítí že sedí postima opřený o spodek sedačky. To třeba časem vyřeším koupí jiné gelové sedačky.
Další s čím se zžívám je elktronický plyn. Raguje to bleskuryachle na jaký koli pohyb zápěstí.
Na Advenčru mám turistické plexi ale stále to není ono... dokoupil jsem deflektor a lepší do helmi se mi to už neopírá ale cítím vítr jak se točí okolí ramen. To musím ještě doladita vychytat.
Motorce jsem dal celkou údržbu po koupi. Všechyn filtry i v nádrži, všechny svíčky (4ks), nový ložiska v krku řízení a samozřejmě olej.
Dokoupil jsem zadni kufr včeteně držáku.
Dále na motorka musí mít laďák. Pořídil jsem z 1290 Duka koncovku SC PROJECT. Musím uznat, že je ot hukot...

Tak motorka šla o dům dál a půjde do něčeho jiného, něco více pohodlne, méně dovoké a více profláklé :D