Fantic Caballero Scrambler 500 (2019)

Vlastník eddiiee
Vloženo 7.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Motorka, která má zázemí především v Itálii.

První dojmy - Je to lehká motorka, s krásným designem a krásným zvukem.

Motorku bych doporučil pro - Spíše pro klidnější povahy, s vyhlídkou na možné lehčí výlety mimo asfalt.

Doplňky na motorce - Jsou objednány: mřížka na světlo, kryt chladiče a spodní kryt motoru.

Původně majitel skútru Honda Forza 125. Dobrý skútr, ale časem pro mne omezení pro mé využití. Hledal jsem něco, co by alespoň trochu připomínalo starší motorky a bylo schopno jezdit jak na okreskách, tak i lehký offroad (polní cesta, cesta podél lesa apod.). Váha vs. výkon taky hrály svou roli. Jsa omezen řidičákem A2, koukal jsem tedy na něco do 35 KW. Nehledal jsem trhače rychlosti, neboť mám rád rychlost někde mezi 65-90 km/h. Hlavní jsou pro mne vyjížďky, kdy si užívám samotnou jízdu někde mimo zástavbu a přijedu s "čistou hlavou". Objevila se možnost koupě předváděčky (najeto měla 3500 km) za cenu nižší o 25 000,- Kč oproti nové. No, to rozhodlo a šel jsem do toho, a to i na základě recenzí převážně italských majitelů na webech či na Youtube. Osobně jsem nové moto pojmenoval Franta (Fantic -> Frantík -> Franta). Mám zatím najeto pár desítek kilometrů, takže základní postřehy. Na zem nohami dosáhnu v pohodě. Spotřeba kolem 4 litrů / 100 km podle stylu jízdy. Přední brzda by mohla brzdit lépe. Falešné neutrály se nekonají a kvalty tam padají v pohodě. Posed příjemný a zadnice nezažívá středověk. Vibrace se objeví trochu nad 70 km/h, ale je to jednobuch, takže žádný div. Člověk si musí zvyknout na přepínání směrových světel, které jsou opravdu retro. Jemné vytápění od výfuků, které jsou vedeny horem. Uvídím, až budou příští rok větší horka, jak se to projeví. Jelikož není žádný zavazadlový prostor, řeším to zatím malou taškou Qbag, s připnutím vzadu na sedlo. Něco vozím v ledvince SHAD, kterou mám otočenou směrem dozadu. Větrný štítek nebudu instalovat žádný, protože mi vítr nevadí a navíc by se na tuto motku nehodil.

nous
nous napsal 20.07.23 v 10:28 10b.

Ja to taky nezenu a jsem spis kochaci typ, uzivej.

Savrda
Savrda napsal 01.01.22 v 18:56 10b.

Skvělá volba . Jaké jsou postřehy po delší době? Vyskytl se nějaký nešvar?
Nebo vše ok a bez starostí.

nexus
nexus napsal 17.11.20 v 17:53 10b.

nádherná motorka , s kámošem jsem ji šel vyzkoušet.. Škoda , že je cena přestřelená , jinak by jich mohlo jezdit víc

juriis
juriis napsal 16.10.20 v 09:44 10b.

Krásné Caballero Vypadá to, že ve Fanticu myslí slovo "Scrambler" opravdu vážně (jako jedni z mála). Gratuluju, ať slouží!

valivali
valivali napsal 14.10.20 v 14:00 10b.

pěkná, tahle se moc povedla. Ještě nějakej šoustplech na krosení