Fantic Caballero Scrambler 500 (2021)

Vlastník Savrda
Vloženo 1.1.2022
Aktualizováno 1.1.2022

Jedním slovem je "Boží ". Lehká, obratná, skvělý zvuk a posez.

Motorka koupena od FIRMA:AIRMOTO (Prostějov 1)

CCM Spitfire: Nemá homologaci pro EU. Problém v ČR postavit na značky

První dojmy - Motorka je vážně skvělá. Od prvního usednutí jsem si ji zamiloval. Váha je 150kg, takže je to takové nic. Měl jsem kdysi Duke 390 (ale ukradli mi ho ?) a protože byl do města úplně skvělý, hledal jsem něco podobného, ale více klasický styl. A tohle mě opravdu zaujalo. A nelituji.

Motorku bych doporučil pro - Ideální je pro lidi, co chtějí klasicky vzhled moto. Není to žádný dravec, ale opravdu motorka pro zábavu a kochání se krajinou. Já mám 172 cm (ano jsem obr) a na zem dosáhnu oběma špičkami. Jednou nohou úplně v klidu. Chtěl jsem verzi Rally, ale ta má výšku sedla 860mm a to už je na mě vysoké. Cíl je ježdění po městě. Tohle je akorát.

Bydlím ve velkoměstě a tak jsem pokukoval po něčem obratném do provozu.
Mám ještě CBR, ale na krátké vzdálenosti mi přijde škoda ji ničit.
Zalíbil se mi klasický "retro" vzhled motorek (Interceptor 650, CCM spitfire), ale s CCM je potíž, že nemá homologaci. A velmi těžko ji v ČR dostanu na značku. Což mě mrzí.
A tak mě po delším hledání zaujal Fantic a jeho model Scrambler 500.

Zajel jsem se na ní podívat, sedl si na to a bez váhání hned objednal.
Aktualne mám najeto jen 110km, takže první dojmy budou velmi hrubé.

Ale jedním slovem jsem z ní unešen. Recenze nelžou. Je to skvělá motorka. Lehká, obratná, má skvělý zvuk. Řazení je přesné a motor jde krásně. Žádné cukání. Jelikož je to jednovalec, tak je potřeba častěji řadit, ale není to nic strašného. Táhne už spodu, takže v tomto lepší než Duke 390. A to prdeni do výfuku nemá chybu. Už v základu to má výfuky od Arrow dělané přímo pro Fantic.
Jediné malé minus co jsem zaznamenal, tak je, že při jízdě ve stoje lehce překáží pravý boční kryt výfuku s tabulkou. V recenzích o tom už někdo psal a musím to potvrdit. Noha na to naráží a člověk má lehkou obavu, aby noha nesklouzla při přejetí větší nerovnosti. Ale asi to vyřeší lepší boty a vyndání gumy ze stupacky.
Jinak jsou mé dojmy naprosto skvělé.
Moto není zajeta, takže jsem jel v klídku. Prvních 110 km se spotřebou 4,5l. Tak si myslím, že by se to kolem téhle hodnoty mohlo pohybovat. Což dává dojezd cca 250-300km. Škoda, že není třeba o 3l větší nádrž.
Na moto se chystám pak vyrazit i na delší cestu za hranice do lehčího terénu.

Další věc, co moto nemá, tak je ukazatel zařazené rychlosti. To zas tak nevadí, protože to buď jede nebo nejede. Ale chybí mi ukazatel teploty motoru. Našel jsem doplňkový produkt, který to řeší, tak ho asi pořídím. V létě by to chtělo vědět jak moc moto hoří nebo ne.

Jak najedu více, dopisu další zkušenosti.

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 23.03.23 v 21:25

Tak už jsem Caballero pořídil a měl si pravdu - je to paráda. Obrovská radost a zábava do polí, luk a lesů.
A po silnici mě také mile překvapilo, jak se to krásně a hravě vodí.

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 17.11.22 v 22:23 10b.

Nádhera, užívej už si brousím zuby na verzi Rally

nexus
nexus napsal 23.01.22 v 09:01 10b.

moc pěkná

RoSmi
RoSmi napsal 08.01.22 v 21:09 10b.

moc pěkný

marafzs600
marafzs600 napsal 04.01.22 v 16:20 10b.

Krásnej stroj