Suzuki GSX-S1000S KATANA (2020)

Vlastník KubaGSF
Vloženo 20.9.2021
Aktualizováno 4.5.2024

svlečená GSXR 1000 s designem připomínající legendu přelomu 70¨ a 80¨ let

Triumph Speed Triple: už ho má kámoš
Honda CB 1000R: novej model byl za hrozný prachy
KTM 890 Duke: jsem nestihl vyzkoušet

První dojmy - Koukal jsem po ní od tý doby co ji vyrábí a pořád jsem viděl nějaký maličkosti co se mi nelíbí, jo hlavně držák SPZ za kolem - to ne, to by muselo dolů jsem si říkal. A najednou se objevila v inzerci taková, jako bych si ji dělal k obrazu svému.

Motorku bych doporučil pro - vyrobili to přímo pro mě

Doplňky na motorce - Z úprav které provedl minulý majitel: yoshimura r11 komplet se svodama, držák SPZ pod prdelí, neěaký elektronický věcičky X box a odstranění Lambdy, odstranění druhotnýho dohořívání vzduchu, přívěra zůstala na origo svodech, větrný štítek a možná ještě něco...
zima 2021/22. Nainstalované držáky SHAD 3p system a kufry SHAD SH23. Kufry jsem malinko upravil, posvárel a drzaky nastavil o 5mm podlozky, aby se nedotykaly podsedláku. Na tento model totiz patri kufry SH 35/36, ale ty se me zdály moc široké
5/2024 namontovana plotna GIVI monokey a osazeno kufrem co mi zbyl na polici.

Ale ve výsledku je to ucelenej balíček moderní motorky s lehce kontroverzním vzhledem a dnešníma jízdníma vlastnostma. Jsem "suzukovej" a odkojen SACS motory a názoru, že ještě nikdo použitelnější silniční agregát nevymyslel. Jezdím na nich od roku 2005 (bandit, inazuma, gsxr) a radši jsem si jeden nechal ve starým GSXR Streetu. Za tím si stojím, protože přes všechny výhody nový motorky je prostě průběh starýho olejovýho GSXR 1127 nejlepší.
Nicméně KATANA mě překvapila pohodlným posezem, jistým podvozkem, super brzdama. A nakonec i vzhledem kterej se mi líbí den ode dne víc a víc.
Kupoval jsem s najetýma 4700km a po druhým servisu oleje. další mě čeká ve 12 tis. Ale to už do autorizáku nepojedu, protože to do konce záruky nestihnu najet.
Zatím mám najeto 700km, seznamujeme se.
Dá se tam nastavit TC -kontrola trakce, ale zatím jsem v tom nenašel extra rozdíly. Někomu strašně vadí malá nádrž, pravda mohla by mít o 3 litry víc, ale já stejnak nevydržím víc než 100km v sedle, takže si rád zastavím a natankuju. Na dovolený holt budu brát vždy se všema ostatníma. Za deště na kochačku to bere do 5l a při normální jízdě do 150km/h to ukazuje tak 5,8. Palivoměru se dá věřit - ověřeno tankováním. Palubní počítač ukazuje spotřebu, dojezd, TRIP 1, TRIP 2 a celkový kilometry, dál pak teplotu vody a stupeň nastavení TC.
V zrcátkách je pěkně vidět, nic se neklepe.
Jak to jede? do 5000 to jede pěkně klidně, jde jet od 2000ot a plynule zrychlit. Ve vesnici nejlíp 4-5 ale i šestka to od 50km/h pobere. To hlavní se ale začíná dít od 6tis ot... pak to letí jako GSXR
Jako nevýhodu vidím akorát absenci jakýhokoli úložnýho prostoru a navíc plastovou nádrž. Pod sedlo se vejde horkotěžko lékárna a kapesníky. Takže budu muset pořídit tankvak na víčko nádrže a dozadu jsem si koupil nějakou bagáž od HELDu.
1.12.2021 : tak za měsíc pěknýho počasí na přelomu září a října najeto 2000km. Já naprostá spokojenost. I s nádrží o velikostí camelbagu. Dojezd normálně 180km pak tankuju a v nádrži jsou ještě 3 litry. Sehnal jsem origo Yoshimura tlumivku, zvuk je snesitelnější. Ale na dovolenou ještě jednu tlumivku upravím. Největším příjemným překvapením je ochrana proti větru a to hlavně na ruce. Na ně prostě vůbec nefouká a při 10 stupních se dá jet. To jsem na naháčích už zažíval hrozně zmrzlý ruce. těším se na další sezonu

gsivo
gsivo napsal 24.11.22 v 12:50 10b.

Koukám , že pár Katan s kuframa se časem objeví a nebude to vypadat vůbec blbě.

kubanec1972
kubanec1972 napsal 23.11.22 v 19:01 10b.

Super motorka, o kufrech hodne uvazuju a na Stelvio se chystame 2023.

Suchoš23
Suchoš23 napsal 08.08.22 v 09:45 10b.

díky za poznatky a tak trochu uvrtání ke koupi tuté bestie

Samíc
Samíc napsal 26.03.22 v 05:17 10b.

Nádherná, mě se líbí moc

Kaabo
Kaabo napsal 03.02.22 v 12:00 10b.

Moc pěkná...yoshimura jí fakt sedí S tím držákem RZ máš pravdu...musel okamžitě pryč (ještě před první vyjížďkou) Tak hodně zábavy přeji, motorka jí nabízí dostatek