Honda CB 500 (1998)

Vlastník Nicol13
Vloženo 5.2.2022
Aktualizováno 5.2.2022

Skvělý parťák pro začínající jezdkyni.

Suzuki GS 500E: Honda se mi líbila víc.

První dojmy - Jelikož jde o mou úplně první motorku, tak první dojmy byly něco ve smyslu "hlavně ať ji někde nepoložím a taky ať dělám všechno správně ". Motorku jako takovou jsem skoro nevnímala, a soustředila jsem se hlavně na sebe (jelikož mi to dovolila). Jakmile jsem ale začala jezdit víc, tak jsem teprve začala oceňovat, jak skvělá vlastně je.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoli. Pro dámy, pány, staré, mladé. Komukoli komu se líbí.

Doplňky na motorce - * výfuk Dominator
* přešité sedlo
* polepy na kola
* páčky M-style
*brzdy Brembo
* plastový držák na SPZ
*držák na kufr

Po 2 letech co jí vlastním můžu říct, jo vybrala jsem si fakt dobře. Motorka mě chytla za srdce. S každým dalším najetým kilometrem jsem se postupně zlepšovala a začala oceňovat její kvality.
Jako první mě napadá její jednoduchost (a není to myšlené zle). I já jsem na ní dokázala s přehledem vyměnit filtr, blinkry, spínač,... A nevím co ještě a to jsem docela antitalent :D. Další skvělou vlastností je spotřeba. Co vám budu povídat, chudý student ocení nízké náklady. A taky kamkoli jedu, stačí mi její velký úložný prostor, který každý závidí. Do úložného prostoru pod sedlem se vejde peněženka, 0,5l flaska s pitím, bageta, malá lékárnička a nějaká sušenka, nebo věci pro druhou osobu.
Co se jízdních vlastností týče, tak umí překvapit. Nejsem žádný znalec, ale mám pocit, že jede podle toho jak chce jezdet. Když jsem byla "vyklepaný" začátečník co vyšel z autoškoly, tak byla hodná, nezákeřná, dalo by se skoro říct jako skútr. V klidu snášela mou nezkušenost a dělala přesně co chci. Postupně jak jsem se otrkávala, tak jsem vlastně začala zjišťovat že ze "skútru" se rázem může stát docela solidní divoká krasavice. První pocity když jsem si konečně troufla dát plný plyn byly nepopsatelné, připadala jsem si jako na nějaké "okruhovce". Jízdní vlastnosti bych shrnula tedy tak, že pokud se chce člověk loudat, tak se loudá, pokud chce může si užít parádní svezení u kterého nebude věřit tomu, že jede na 24 let staré pětistovce. Je příjemně živá už od spodních otáček, ale jakmile se člověk dostane na cca 7 - 8 tisíc tak pozná to nejlepší. Nad tuto hranici je to už slabší, ale pořád nijak neumírá. A pokud máte jiný než origo výfuk jako já, tak má i nádherný zvuk.
Dále můžu říct že je skvěle ovladatelná, v zatáčkách je jako doma a člověk ji nemusí k zatáčení nutit. Zvládá i horší cesty, v terénu jsem s ní ještě nejela.
Za celou dobu co jí mám jsem musela vyměnit akorát běžné spotřební věci (olej, řetězovou sadu, filtry,...) a jediné co se mi na ní pokazilo byl přepínač světel a blinkr.
Suma sumárum levná motorka co udělá hodně parády.

Mester222
Mester222 napsal 10.02.22 v 19:58 9b.

Honda CB 500 je nezmar ale mňa by veľmi ie dominatori otravovali z jazdy skôr by som nechal originály, veľa šťastných km

Myschan
Myschan napsal 10.02.22 v 15:08 10b.

Přeji hodně radosti a kolama dolů. Je vidět, že máš svůj stroj ráda a o tom to je.

Nicol13
Nicol13 napsal 10.02.22 v 09:19

Děkuji všem za hezké komentáře

Kulasec
Kulasec napsal 09.02.22 v 13:52

Ahoj,
pěkně napsané. A výběr motorky velmi rozumný, jak výkonově, tak praktičností i spolehlivostí

valasek
valasek napsal 09.02.22 v 12:28 10b.

Obdivuji ženy, které se nebojí posadit za řídítka motorky Tak ať přináší jenom samé skvělé zážitky