Honda CB 500 (2002)

Vlastník Thomas.on
Vloženo 16.5.2009
Aktualizováno 3.9.2009

První pořádná mašina. V TP 25kW jinak má těch 43kW (58k).

Kupoval jsem ji loni na podzim s najetými 40 tisíci km.. Hned jsem ji hodil do servisu, abych měl jistotu, že je v pořádku, koupil na to gumy, nechal vyměnit řetězovku, filtry, náplně, originální zrcátka, protože v tom starém nešlo nic vidět.. Nechal taky odšpuntovat, protože jsem ji koupil zavřenou.. No, pěkně se to prodražilo, nějakých 20t jen za tyhle blbosti, ale jezdí parádně..

Od 3 tisíc už se motor začíná trochu chytat a od 4t už není žádné cukání ani po razantním přidání plynu.. Samozřejmě čím víc otáček, tím rychleji ta ručička letí nahoru k 10tisici, kde to zvládá na dvojku 100km/h.. Pak tam nasázet rychlosti a po úžasném zrychlení si stačí jen užívat rychlosti.. 130km/h po dálnici je v klidu i v napřímené pozici, pak už ale začíná hodně foukat a při 160km/h je lepší zalehnout:D

Píšou, že by měla těch 193km/h jet.. moc jsem tomu nevěřil, protože to po těch 160 vždy zlenivělo, ale po tom, co jsem si to vyzkoušel na dálnici (německé samozřejmě:) ) už věřím.. Chce to jen delší úsek.. Nicméně, není na takové rychlosti příliš stavěna, takže se při tom říditka trochu klepou.. To jen pro ty, kteří by s tím chtěli jezdit 180, tak nedoporučuju.. Ideální cestovní rychlost je kolem 120km/h, které tam máte hned kdykoli a zároveň dost velkou rezervu na nějaké zrychlení.

Řízení má pěknou zpětnou vazbu, což je dáno i tím, že je člověk relativně dost předkloněný, takže má váhu na říditkách.

Přední brzda, je dost silná, navíc motorem jde taky velmi účinně bzrdit a pokud ani to nebude stačit zadní kotoučovka taky pomůže.. A žádné bloknuté zadní kolo jsem ještě neměl..

Spotřeba se odvíjí od jízdního stylu, při klidné jízdě se to pohybuje lehce nad 4litry, při maximálním hnaní do 7litrů. V průměru je to ale těch 5litrů na sto..

Jinak celkový vzhled se mi líbí, jinak bych to nekupoval, že.. Jen malá výtka k velikosti motorky- mám 180cm a řekl bych že o něco větší motorkáři už na tom budou vypadat k smíchu, pokud se na to vůbec poskládají.. Kámoš s 191cm si na to sedl a vypadalo to dost komicky..Takže nic pro dlouhány..

Co se týče budoucnosti, tak asi koupím vyhřívané rukojeti a možná malé plexi, jinak bych chtěl už na příští sezonu jinou, vybráno už mám, tak se nechte překvapit:))

aktualizováno 28.8.09:

Tak už ji nemám v garáži.. Ale protože nejela daleko (dokonce velmi blízko:D) a už předtím jsem ji kámošovi půjčoval, tak se na ni budu moct svézt..

Jen bych doplnil pár informací po najetí 5tis km v jejím sedle.. Spíš to jsou ty negativní stránky, které přece jen vypluly na povrch, ale jsou titěrné v porovnání s těmi kladnými..

Ve vysokých rychlostech se fakt hodně klepou řídítka, takže nad 160km/h to nemá cenu hnát. Taky má dost vibrací ve stupačkách, z čehož po cca. 2 hodinách začínají solidně brnět nohy a je nutno je protáhnout.. Taky mě překvapilo, po srovnání s jinými moto, že posed není až tak vzpřímený, jak jsem si vždy myslel.. Jasně, není to supersport, ale mi milejší ještě vzpřímenější posed, ať už kvůli zádům, nebo zápěstí..

Suma sumárum- na naučení perfektní bezúdržbový robusní stroj.

A co dál? Toť otázka:) Mám na několik mašin spadeno, takže je zajedu vyzkoušet, došetřím a výherce tady časem dám..

Marty68
Marty68 napsal 15.01.21 v 12:00

Moc pěkná! Tohle barevné provedení mi vždycky připomene Lotus JPS a Ronnieho Petersona.

Vlkman
Vlkman napsal 01.09.13 v 23:49

Ježííííš... Taková krasavice. Chtěl bych být tím kámošem kterému jsi ji prodal.

Adry
Adry napsal 29.07.09 v 23:20

Pěknej stroj přeji pohodové km at ti dělá radost

Pešule
Pešule napsal 02.06.09 v 15:49

moc pěkná...tak at dáš všechno dokupy-CB je prostě mazel

Fakes
Fakes napsal 01.06.09 v 14:54

spíš začátkem prázdnin.

no obávám se že táhne na stranu...