Honda CB 500 (1999)

Vlastník .Eddie.
Vloženo 12.11.2013
Aktualizováno 22.8.2016

Moje půllitrová vstupenka mezi velké motorky...

Kawasaki ER 5: kámoš mě odradil když mi začal říkat že je to motorka pro holky :D
Suzuki GS 500E: jezdil jsem na ní v autoškole a moc mě nesedla

První dojmy - Je to paráda, první co mě zaujalo že nejsou cítit žádné vibrace. V porovnání s předchozí osminkou je i výkon o nějakou tu třídu výše. Zatím nebyla možnost se pořádně projet ale doufám že to do zimy ještě stihnu. Velikostně mi na mých 175cm sedí dokonale.

Motorku bych doporučil pro - pro každého komu se líbí

Doplňky na motorce - laděná koncovka výfuku Beowulf (super zvuk)

V sobotu 9.11 jsem prodal dvácu (ať slouží novému majiteli minimálně tak dobře jako mě). Myšlenka na koupi auta na mě také přišla ale rychle jsem jí zapudil a sedl k motoinzerci kouknout na aktuální nabídku motorek pro řidičák A2. Po chvíle hledání mě zaujala Honda CB 500 za příznivou cenu a navíc z blízké vesnice. S majtelem se od vidění znám a tak po chvíli korespondence byla domluvená prohlídka na neděli 10.11 v podvečer. Motorku jsem si prohlédl poslechl nastartovanou a měl rozhodnuto beru.

i když je polovina listopadu tak jsem si ještě o víkendu vychutnal první kilometry na nové motorce (157km) . Teď už stojí zaparkovaná ve sklepě a společně se těšíme na jaro, doufám že zima nebude dlouhá, a my všichni se budeme moci brzy vrátit do sedel našich strojů

počasí nic moc tak jsem se pustil do přípravy motorky na sezonu. Vyměnil jsem zadní i přední brzdové destičky, všechno vyčistil a namazal. Olej, filtry a pneu vyměním až na jaře.

Asi jsem byl hodný protože jsem k vánocům dostal laděnou koncovku. A tak jsem se rozhodl že to chce taky trochu zrenovovat svody. Takže následovalo nekonečné broušení následné umytí lihem a sprejování žáruvzdornou barvou. Doufám že to chvilku vydrží.

30.12.2013
Ráno jsem na motorku namontoval zrenovovaný svody + nová koncovka a protože bylo odpoledne krásné počasí tak jsem se prostě musel jít projet a jsem nadšený jak z jízdy tak ze zvuku nového výfuku

22.04.2014
Tak sezona je v plném proudu a já jsem z CB 500 pořád nadšený, mám rád zatáčkovité úseky mimo hlavní tahy a na to mi tahle hondice sedí skvěle. Naklání se téměř sama a škrábání stupačkou o zem není problém. Za ty dva tisíce km co máme spolu najeto už vím co od ní mohu čekat. Jsem vážně rád že jsem zvolil právě tuhle motorku.

konečně mám i mřížku na chladič a myslím že jí moc sluší

14.7.2014
sice jezdím méně často než bych chtěl ale zato si každou jízdu naplno vychutnám

27.10.2014 (Zhodnocení prvního roku)
Tak letošní sezona se pomalu ale jistě blíží ke konci, s mojí milovanou zuzankou máme za sebou první společný rok. Za těch pár tisíc km jsem spolu dokonale sehraní, přesně vím co od ní mohu čekat a co si mužu dovolit. Téměř každou zatáčku berem po stupačce, celkem tomu pomohla široká řídítka ne jen že ji moc sluší ale posez je sportovnější a o lepším ovládání ani psát nemusím. V srpnu jsme spolu prožili moc pěkný víkend na pálavě, cestování by s ní nebyl problém ani po celém dni v sedle mě nic moc nebolelo. Jinak jsem jezdili především na jednodenní výlety. Spotřebou jsem se dostal nejméně na 4,2l (při plynulé jízdě s rychlostí do 130km/hod) a nejvíc to bylo něco kolem 6l (sportovní jízda v zatáčkách). Občas mám ten pocit nedostatečného výkonu ale měnit jí zatím rozhodně nehodlám (pro studentské konto je ideální). Závady nás za celí rok žádné nepotkali, tedy až ted na podzim začala trochu prosakovat vidlice ale to se přes zimu přetěsní.

22.8 2016
S touhle užasnou babičkou jsem odjezdil skvělou lonskou sezonu v zatáčkách dokázala pozávodit i s o dost výkonnějšíma motorkama. Je pravda že trocha výkonu na víc by nevadila hlavně při jízdě ve dvou ale za ty nulové náklady nebylo co řešit.
Bohužel 26.9. 2015 mi asi ve 140 km/hod utekla pod prdelí do příkopu mě se nestalo vůbec nic ale motorka to má za sebou, rám byl na několika místech zlomený... Nic méně chybami se člověk učí a nakonec štěstí že to odnesla jen ona, takže sezonu 2016 trpím bez motorky (ale dobře mi tak)

Marty68
Marty68 napsal 10.02.21 v 15:20 10b.

perfektní stroj i popis. Čest jeho památce.

Štichi
Štichi napsal 06.01.17 v 21:52 10b.

Škoda tak pěkného stroje, vyřádil ses na ní pomazlise s ní v dílně a pak chudinka skončila. R.I.P Hondo

bonsaika87
bonsaika87 napsal 13.08.16 v 22:54 10b.

kráska, nemám slov

piskot132
piskot132 napsal 14.03.15 v 15:47

Pěkně se mi o ni starej konečně dostala pořádnou péči.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 15.07.14 v 20:04 10b.

pěkně sis ji vymazlil