Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník Ondrasan
Vloženo 20.5.2022
Aktualizováno 20.11.2022

Po přesedlání z dvanáctistovek, které jsem sedlal 8 sezón je pocitově lehounká jak jízdní kolo

Motorka koupena od FIRMA:IMOFA (Ořech)

První dojmy - Zajíždím, takže motor mi zatím svůj potencionál neukázal, ale po svezení na testovačce, už se těším, až ji budu moci prohnat v horní polovině otáčkoměru. Podvozek paráda, brzdy krásně dávkovatelné, spojka na jeden až dva prsty, přehledná palubka, jen při těch dnešních teplotách kolem 30 stupňů docela topí od motoru a katalyzátoru.

Doplňky na motorce - Centrální stojan, rámy na boční kufry a zadní nosič, deflektor na plexi. Padací rám a kryt motoru Heed, držák telefonu M-Style, topcase Trax

Aktualizace po cca 3500 km
První servis proběhl v 965 km a jelikož zrovna lilo jak z konve, neměl jsem úplně chuť namotat zbylých 35 km před předepsanou tisícovkou, takže jsem teď na palubce obdařen oranžově svítícím klíčem
Před třemi týdny jsem si s klukama se sedmistovkovými Tenerkami střihnul jeden úsek moravské části TET. Z podvozku jsem tam byl nadšený, jak přišel nějaký úsek s trochou bahna, tak sériově obouvané Pirellky jsou ale v koncích. Také jsem tam dospěl ke zjištění, že sériový kryt pod motorem/katalyzátorem je tam jenom na ozdobu a poté, co schytal pár úderů od kamenů a větví, byl zmačkaný jak alobal, takže k již namontovaným padákům Heed jsem ještě přiobjednal i bytelnější kryt.
Teď koncem měsíce jsem ji vzal na výlet k moři, jel jsem mimo dálnice, výkon mi nikde nechyběl, spotřeba kolem 4 litrů, v reálu dokonce o chlup míň než ukazuje palubní počítač.
Co už je méně příjemné, je to, že opravdu celkem topí, teď v těch teplotách 30-37 stupňů to byla slušná prádelna. Kolem 5000 otáček jsou citelné vibrace ve stupačkách a při nízkém zatížení si občas v oblasti kolem 4000 otáček motor škubne, což už se poměrně zhusta probírá na zahraničních fórech - je to zřejmě naladěním jednotky kvůli Euro5, to se evidentně Aprilii příliš nepodařilo a nezbývá než doufat, že do budoucna továrna dodá lépe naladěné palivové mapy...

Po velkém GS a SuperTénerce jsem vzhledem k občasným výletům mimo cesty a faktu, že 99,9% cestování jezdím sólo bez batůžku začal pokukovat po něčem lehčím. Ténéré 700 jsem si v minulosti vyzkoušel, jelo se ní moc příjemně, ale už jsem byl z velké zhýčkaný tempomatem, bezdušáky a podobnými moderními vymoženostmi. A když pak loni kluci italský představili Tuarega, tak jsem zbystřil, pročítal testy, koukal na videa a těšil se na chvíli, kdy si ji budu moci naživo prohlédnout a vyzkoušet. A po zkušební jízdě mi nezbylo nic jiného, než rozbít prasátko a jednu tuhle rudou krásku si osvojit Dnes najeto prvních 140 kilometrů, jak bude zajeto, dodám další informace, pocity a fotky.
Mimochodem, jelikož garáž není nafukovací, tak moje SuperTénéré hledá nového spokojeného majitele.

31081
31081 napsal 06.03.23 v 15:06 10b.

Taky o ní přemýšlím,moc se mě líbí

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 20.11.22 v 17:40

Jezdil jsem na testovacce, a v zasade potvrzuju co pises. Podvozek super, motor veselej a tocivej, ovladani i ergonomie perfektni. Sray me v zasade jen 3 veci a dve zminujes i ty.
1. Od katalyzatoru jde na pravou nohu fakt hic, to bude v lete dost neprijemny
2. Cukani kolem 5ti tisic, ale ne vzdy. Nevysledoval jsem zadnou souvislost s jizdnim modem nebo zarazenou rychlosti
3. Co me teda vadilo nejvic bylo, ze po 4 tisicich km z testovaci motorky kolem vodni pumpy chcal olej a tak ze fest. Normalne delala louzicky pod motorkou. Kolegu, kterej vazne zvazuje ji koupit to hodne rozladilo...

Black_Tea
Black_Tea napsal 09.09.22 v 22:00 10b.

Italové jsou nejlepší, tohle fakt umí:) Krásná.

Fyro
Fyro napsal 07.08.22 v 21:29 10b.

Napiš jak hodnotíš po půlce sezóny, díky

Toomíno
Toomíno napsal 19.06.22 v 11:28 10b.

Ahoj, ja mam na tuaregu uz asi 1700 km a vazne se muzes tesit az ji budes mit zajetou, protoze od sesti tisic otacek to teprve zacina