Aprilia Tuareg 660 (2022)

Vlastník wrabeCZech
Vloženo 30.12.2022
Aktualizováno 9.5.2023

Láska na první pohled, poslech a svezení

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice)

Honda XL750 Transalp: Protože ještě není a mě se nechtělo čekat
Yamaha Tenere 700: Rozhodly recenze, pocit a touha.

První dojmy - Je to horské kolo s 80ti koňma, neuvěřitelně lehká, ochotně jedem tam kam jen pomyslíš a přitom tak úžasně sebejistá, pohodlná, krásná, divoká, nevím jestli to bude stačit na ty tři povinné řádky :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro ADV jezdce. Mnoho motorek se za adv vydává, Tuareg opravdu je

Doplňky na motorce - Zatím jen deflektor kvůli počasí (zima) a držák na telefon od Mstyle, hodím pak fotky

Tohle byla prostě volba z rozumu a srdcem zároveň. Kdo si chce koupit novou motorku v tomto cenovém rozsahu a takových kvalit, má vlastě dvě volby ( nový Transalp bude asi podobný, ale ten ještě leští Japonci ve fabrice). Samozřejmě mám na mysli Tenere 700. Jsou podobné a přitom jiné. Tenerku bych asi vzal raději pokud bych se chystal do Afriky, na Sibiř nebo někam jinam na konec světa.
Ale jestli já se dostanu alespoň do Rumunska, Slovinska, Alp, Tater...tak budu moc rád, bohužel větší ambice si nemohu dovolit. A tohle ta italka zvládne taky. No a pak je tu faktor Jindra Fáborský. Pár lidí ho tu ve fóru k Tuaregovi zhejtilo, ale myslím, že to je jen závist k jeho úspěchu a k tomu jak elegntně a s nadšením své recenze dělá. Netvrdím, že má patent na rozum a že není nikdo kdo tomu rozumí mnohem víc, ale odpověď jsou jeho videa. Každý má přeci právo prezentovat svůj pocit a názor, takže kecalové do toho... No a Tuareg se opravdu mohutně nadechuje do airboxu, ten zvuk je elektrizující a kdybych ho měl popsat, nikdy to nezvládnu tak dobře jako Jindra.
Jindro díky a prosím pokračuj, pokud je to možné.

Mám na Andule (tak se jmenuje) zatím 300 km, tak pak vám někdy třeba napíšu, kde se motorka cítí nejlépe a jestli se na ní dá i dobře cestovat...
Teď to běžím zjistit

vlastovo1
vlastovo1 napsal 24.01.23 v 22:53 10b.

Super stroj, ať slouží!

bikerp
bikerp napsal 04.01.23 v 10:00 10b.

Gratuluji. Ať slouží k plné spokojenosti

hofi01
hofi01 napsal 02.01.23 v 18:45 10b.

Na jaře jsem se na Tuaregu svezl, celou dobu testovací jízdy jsem se tlemil do helmy jak debil a řval radostí, pocit po 10 vteřinách jako bych na tom jezdil 10 let. A musel jsem teda jet pořád nad 5 tisíc otáček, protože ten zvuk prostě chceš slyšet !!

TRAVEX-BMW-GS
TRAVEX-BMW-GS napsal 02.01.23 v 18:08 9b.

Gratuluji

leon636
leon636 napsal 02.01.23 v 08:55

Všechny doplňky jsem zakoupil na motea.de
Dobrá kvalita rychlé dodání a teď mají slevu 30%. Tak pokud něco ještě scháníš tak na to mrkni.