Triumph Tiger 1200 Rally (2023)

Vlastník Ivanko
Vloženo 22.10.2023
Aktualizováno 16.12.2023

Její název vystihuje vše...je to šelma, kterou je třeba zkrotit. Ale svezení parádní.

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br

Ducati Multistrada V4 / S: Rozhodla cena příslušenství a možnost jízdy v terénu, jinak V4 naprostá pecka.
Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Spo: Asi jsem chtěl změnu a nová Afra nenabídla nic moc navíc za ty peníze.
BMW R 1250 GS Adventure: Zde rozhodla cena a fakt, že BMW má každý a je to trochu nuda

První dojmy - Nejprve jsem si musel trochu zvykat, přeci jen Africa byla fakt návyková. Oproti Hondě je to trochu divoká kočka. Honda byla taková Hondější. Jinak to, co Africe trochu chybělo, tady toho je na rozdávání a to je výkon.

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší postavy, a určitě pro ty, co už mají něco za sebou. Rozhodně není vhodná pro menší začátečníky.

Doplňky na motorce - Verze Explorer je vybavena v podstatě vším co je třeba, takže jsem doplnil pouze komplet sadu kufrů, padací rámy jsem rovnou nechal nakomaxitovat na černo, aby vše ladilo, doplnil je padáky na řidítka od Hepca, koncovka výfuku Arrow nesměla chybět, ochranné prvky kyvky, přední vidlice, nádržky brzdovky od SW motech, rozšíření stojánku Hepco, a mřížka předního světla Hepco.Zatím nic dalšího není třeba.

Bylo to těžké rozhodování, chtělo to změnu a výběr je fakt veliký. Ale nakonec vyhrál Tigr, svoji neotřelou stránkou. Nemá ho každý, splňuje ty nejnáročnější požadavky na vše. Je krásnej a fakt nadupanej. Víceméně rozhodla podzimní akce Triumphu sleva 45tis. na motku a dalších 15 na kufry. Už mám za sebou ten otravnej zajizdeci režim a teď už jen krotit ty koně, kterých je fakt hodně na tento typ motorky. Těším se na novou sezónu.

aktuálně když to shrnu:

+ výkon; semi podvozek, fakt parádní; ovladatelnost; všestrannost; design; stabilita, množství doplňků v základu; kvalita zpracování; jízdní pozice; a neotřelost

- cena, ikdyž s akcí to tak nebolelo; vibrace; horší ochrana proti větru, lze vyřešit jiným plexi nebo deflektorem; pomalý a neintuitivní display, stupačky by mohli být o kousíček větší, ale hlavně ostřeji opracované, aby lépe drželi botu; zatím malé množství neoriginálního příslušenství a doplňků.

NXram
NXram napsal 25.10.23 v 16:59 10b.

Krásná a nevšední motorka, super na údržbu je kardan a už má i dobrý výkon, který předchozímu modelu trochu scházel. Za mě je to hlavně konkurent ke GS a nebýt asi doživotně nakažen oranžovým virusem , docela bych si ji dokázal představit Ale jelikož jsem nemocný jedinec, raději jsem opět objednal další novou SAS 1290
Užívej ji ve zdraví

mryzl
mryzl napsal 23.10.23 v 16:56 10b.

Mam to stejne. Africa je vyborna, ale Tiger to jeste posouva dal. Podvozek je famozni.

big-baui
big-baui napsal 22.10.23 v 21:33 10b.

Vítej do rodiny...ty padáky vypadají moc dobře...jdu do toho také a jak píšeš...neztratíš se v záplavě GS..nic proti nim