KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník Vita-Repa
Vloženo 25.10.2023
Aktualizováno 25.10.2023

Kladivo ! Univerzální stroj s dostatečným výkonem a sportovním srdcem.

Motorka koupena od FIRMA:LTR moto (Vršovice (Praha 10))

BMW R 1250 GS Adventure: GS je pro mě takové \"dědkovské\" zatím , KTM mě uchvátilo motorem a celkově sportovnějším stylem .

První dojmy - Trochu koza , tvrdé nastavení podvozku i na comfort ,ale člověk si zvykne. Motor je masakr - táhne od třech do jedenácti tisíc.. nepocítil sem nedostatek výkonu. Připomíná mě charakterem supersport.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho , kdo se chce občas pořádně "sklouznout" a chce mít univerzální stroj , který projede co je potřeba a téměř nezná pocit nedostatku výkonu . Ale žádný teréní dravec to na klasických gumách není , váha je váha . Na delší cesty je potřeba dovybavit .

Doplňky na motorce - Powerparts sedadla, zvýšení řídítek o 30mm (mám 193cm) , držák navigace HEAD , vyšší plexi Puig , rozšíření zrcátek sw-motech , padáky sw-motech , kufry sw-motech Trax Adv , nějaké oranžové zbytečnosti

Přechod z GSXR 1000 K6 na něco cestovního .
Variant bylo více ( GS, Varadero , Afrika , Vstrom ) ,ale u všech mě odrazoval výkon kolem 70kw .
Jak jsme vždycky říkali - moto pod 100kw nemá smysl a downgrade nás nebaví ...
GSXR mělo 136kw na 185Kg
Nakonec i přes varování ohledně spolehlivosti a dostupnosti dílů zvoleno KTM .
Jedno z mála cestovních endur ( spíš bych řekl "crossover" v tomto případě ) s výkonem přes 100kw .
A taky se mě prostě nějak dostalo pod kůži i vzhledem ( ale jen 1190, 1290 se mě zase nelíbí ) .
Hledal sem dlouho , milion článků a fór , řešil sem stav a km , kde mě kolega varoval brát moto přes 50k apod.
Nakonec sem i něco přeplatil , sice první ročník 2013 , ale najeto aktuálně 14 500 km . (kupováno na 13k) .
Motorka se krásně vodí (mám variantu S , elektronicky nastavitelný podvozek) a el. systémy toho dost dovolí (případně v terénu lze vše vypnout) .
ABS a kontrola trakce zasahuje citlivě a v zatáčce si dovolím o dost víc něž na staré GSXR , která neměla nic... elektronika není všemocná ,ale zvyká se rychle.
Projev motoru je skvělý ( samozřejmě chybí sametovost řadového čtyřválce ) ,ale je to prostě kladivo ...člověk za to zabere kdykoliv potřebuje a motorka letí vpřed v rámci okamžiku .
Od brzd jsem čekal asi více ,ale pořád to má 230kg a se mnou 350 kg
Spotřeba u mě na delší kolem 6l ,ale když to člověk honí tak je tam 7l jako prd.. Ale je hřích ten potenciál nevyužívat .
Co se týká servisu , tak zatím sem nemusel řešit nic extra zásadního respektive co by způsobila motorka jako taková kromě pravidelného servisu .

Příští rok v plánu delší výlet na jih tak se uvidí ..přece jenom těch pár set km po CZ není úplně zkouška ohněm.

Vita-Repa
Vita-Repa napsal 25.10.23 v 14:42

Upraveno

Sete
Sete napsal 25.10.23 v 11:05 10b.

Pěkný kousek

Jen malé upřesnění, podvozek nemá aktivní, ani semi-aktivní, ten mají až 1290. Na této motorce je podvozek elektronicky nastavitelný, ale jeho charakteristika se během jízdy nemění