Royal Enfield Continental GT (2023)

Vlastník okim
Vloženo 27.5.2024
Aktualizováno 18.7.2024

Ne moc výkonná, ne moc pohodlná, zápěstí bolí..., kam jsem jen dal na stará kolena rozum?

Motorka koupena od Royal Moto Plzeň

BSA Gold Star: Nakonec mi přišla až moc pohodlná, až \"páprdovská\", možná se k ní vrátím, až půjdu do penze. Navíc jsem vždycky tíhnul spíše ke stylu café racer.

První dojmy - Nahradila mou bývalou Kawasaki GPz 550, která se po více než dvacetiletém soužití ocitla v jiných dobrých rukách. 35 kW sice není ve srovnání s BMW K 1100 LT, které rovněž sedlám, žádná sláva a hlavně předjíždět bezpečně s rezervou se musím znovu učit, ale na výmaz hard disku po práci stačí více než bohatě. Malá, lehká a obratná. Přesně jak jsem chtěl.

Motorku bych doporučil pro - Nám, dobrejm ročníkům, kteří již mají něco odjeto, nepotřebují si a ostatním nic dokazovat a potřebují si po práci vyčistit hlavu a užít emoce. A když ještě mají i občasné cestovatelské ambice, tak ať si zatím nechají i tu velkou moto, co ukrývají v garáži.

Doplňky na motorce - Zatím jen zrcátka v koncích řídítek. Další jsou v plánu.

11.6.2024 Přibyla krovka na zadní sedlo. Za ty prachy co stála, bych si představoval lepší řemeslné zpracování, zvlášť, když se jedná o originální příslušenství. Naštěstí motorka jako celek je zpracovaná dobře. Měla přijít ještě kaplička přístrojů a padací rám, ale asi je někde problém se splavností vodních cest a kontejner ještě nedorazil. Laďáky jsou rovněž v plánu, ale, zvukový projev originálů považuji za velice vyhovující, tak nevím. Snad jen kvůli menším rozměrům a hmotnosti?

2.7.2024 Konečně cílová podoba. Dostala kapličku přístrojů a decentní padáky.

Už jsem byl rozhodnutý pro BSA Goldstar. Dealerská síť RE pořádala v Plzni promo jízdy, kde jsem si vypůjčil GT hlavně proto, abych se ujistil, že rozhodnutí koupit Besárnu bylo správné a dopadlo to tak, že dva tři dny nato jsem objednával GT.

Najeto sice doposud nemám ani na první servis, ale zatím dostávám všechno, co jsem očekával. Sice nic moc výkon (srovnávám s mým "eltéčkem"), poddajná, přiměřeně dobrý podvozek, dobře brzdí a především, emoce na volume max.

Úložný prostor jsem zatím nějak nedohledal, takže i mikrolékárničku vozím v kapse, nebo v ledvince s ostatními nezbytnostmi.

Její tempo je vražedné, okreska a město, to je její revír. Zkusmo jsem zabloudil na silnici pro motorová vozidla a v kombinaci s pokyny pro zajíždění stran vytáčení motoru a maximální doporučované rychlosti jsem si připadal jako na Jawě 634 a prvním exitem jsem tuto kapitolu, alespoň, než si to sedne, urychleně uzavřel.

Cestování? Cha chá!

11.6.2024 Má za sebou první servis a dopustil jsem se rovněž malého tuningu. Při té příležitosti jsem ji trochu protáhnul po okolí Plzně a pořádně jsem se podíval i za, doposud tabuizovanou, hranici 4000 otáček (ne, že bych to neudělal i předtím, ale bylo to vždy jen takové nesmělé nakouknutí, jízdní režimy se přeci, při zajíždění, mají střídat, ne?) a musím říci, že to je znatelný rozdíl. Už se konečně podívám i na silnici pro motorová vozidla jako rovnocenný uživatel, i když toto zrovna není to hřiště, pro které jsem si gétéčko koupil.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 19.07.24 v 06:56 10b.

MMMF
MMMF napsal 12.06.24 v 13:20 10b.

Moc pěkná

callowsick
callowsick napsal 03.06.24 v 17:28 10b.

To bude dobrý

MilanMl
MilanMl napsal 31.05.24 v 19:48 10b.

Krásna !
Tie laďáky si to pýta. Je to potom iný,lepší zážitok z jazdy.

widowmaker
widowmaker napsal 31.05.24 v 11:16 10b.

Paradni stroj, letos jsem si projel Interceptor i Continental GT - rovnez v Plzni. Na okresky by to byla jasna volba! jen nevim, jestli to byl problem daneho testovaciho kusu, strasne kmitalo rizeni, coz mi pri nizkem najezdu motorky docela překvapilo