Cagiva Mito 125 custom (1991)

Vlastník martin-n
Vloženo 9.11.2008
Aktualizováno 26.8.2019

tohle je moje cagiva mito kterou jsem koupil letos na jare 2008 prosla celkovou generalni opravou motorku jsem za 18 000 kc od jednoho mladika kdyz mi motorku dovezl zjistil jsem ze je v ubohem stavu tak to zaclo.

První dojmy - zátah,jídní vlastnosti a italskě kouzlo

CAGIVA MITO 125 Rozhodnul jsem se ,ze to tu zase trosku zmenim.Neni tajnosti ze ,kdyz jsem motorku koupil byla v ubohem stavu ,ale co taky chcete za 18 000 kc ,jelikoz jsem nemel penize na novou 125 nejsem zadnej bohac:) ,ale obycejnej kluk mito mam diky jawe 250 kterou jsem zrekonstruoval a pak prodal za 20 000 nebejt ni nikdy mito nemam .

ale jdeme od zacatku tenhle rok jsem mito koupil dal ho jaktakz dokupy novy lak ,rozpulil jsem motor, abych videl jak na tom je a dal novou vrtulku vodni pumpy plus novy krouzky aby neprotikala dale uz jsem nemel penize na opravy tak jsem to dal jakztakz dokupy a hura na brigadu za brigadu jsem nakoupil uz naky dily a pak uz se opravovalo lepe motorka dostala lak a spoustu novych dilu napr .koplet zapalovani ,koplet vodni pumpu,pristrojovou desku puvodni byla totalne rozmlacena!dale koplet sedacky rele na dobijeni,predni svetla puvodne tam byly cocky ale to se mi vubec nelibilo tak hned sly pryc,dale jsem koupil nova svetla nahony na tachace,brzdovou kapalinu koplet oleje do vidli do motoru a mnoho dalsich veci,motorku jsem dal tedy uz jakztak dohromady bohuzel uz mi nevysly penize na to abych ji prihlasil na SPZ tak se priznam ze jsem jezdil bez cisla asi tri mesice cele prazdniny velke jsem lital na mitu se svou pritelkyni najeli jsme tak 1200 KM bez jakehokoli problemu ,ale prazdniny zkoncilia me vrtal v hlave takovej problem jelikoz jsem vedel ze loziska na klice jsou v haji a muzou se kdykoli vysypat ,tak jsem si rekl musis zase vyhodit motor i kdyz jezdil uplne bezvadne:)

7 .unora 2009

k dnesnimu datu jsem na tom asi tak ,ze mam motor po GO nove loziska na klice koplet gufera ,prevodovy olej,kartery nove nalakovany vymena spojky a koplet pretesneny motor: )

Motor uz je na montovam v rame a kopletne zapojeny,zatim mi chybi koplet zapojit priveru a koupit novou : )jinak motrka je ve spickovem stavu akorat se bude muset kopletne vyladit motor .jak karburator tak zapalovani ma se na co tesit:Dmuzete se tesit na nove fotky: )

18.unora 2009

dnes dorazila priveramam ji zde i vyfocenou :)hodlam ji vycistit a poradne promazat :)

privera je z cagivy planet125 ma o troku delsi lanka nez u mita jinak by to melo byt stejne snad bude funguvat jak ma :)

7.brezna 2009

motorka je v perfeknim stavu byla pretesnena vodni vrtulka a uz netece:)motrka je koplet slozena privera je opravena a funkcni serizenej karburator a nuz privery :)motorka dostala modre prozky na rafky kol priti tyden udelam nove fotky plus nake nove polepy a uz se bude snad jen jezdit:)je pripravena na sezonu prave pripravuju papiry na prihlaseni STK uz je hotova a zitra jdu na urad a mito dostane po roce a pul zase znacku :)

29.dubna 2009

na mitu jezdim skoro kazdy den :)do skoly denne najedu kolem 80 km a nemuzu si stezovat bezi krasne jenom jednou jsem spalil svicku jinak zadny problem :)na mitu jsem akorat hodil do haje sportovni tuning filtr motorka sla diky nemu pozdejc do otacek a ve vysich otackach prskala i kdyz jsme se snazil co nejvice seridit karbec neni nad originalni filtr: )

9.kvetna 2009

tento vikend jsem udelal na mitu svuj vyfuk :) ztravil sjem nad tim dva dny usilovne prace a myslim ze se to vydarilo zadek jsem zvedl cc o 20 cm diky obracene houpacce a vystelovani tlumice: )motorka ma krasny zvuk a moc hezky to vypada myslim ze dalsi upravicka se vyvedla:)

4.cervna 2009

dnes mi prisel novy karburator: )bohuzel nebyl uplne stejny jak v mitu pac to byl dellorto z gilery: )tak jsem ze dvou slozil jeden ktery jde bez problemu a mito uz rkasne jezdi jinak je tamnove delany svod a ladeny svod a tlumic: )vyfukem a kkarburator se mi podarilo troku ubrat vykon aby se motorka uz tak nesrala:D zatim jezdi krasne:)a spotreba sla rapidne dolu : )

ZM9
ZM9 napsal 14.09.19 v 20:55

Kde je jí konec?

martin-n napsal 25.07.11 v 13:44

Tak mito uz je davno prodane :) a je mi po nem dost smutno ,ale premylsim ze si ho koupim zpet stara laska nerezavy :)

martin-n napsal 25.07.11 v 13:43

dekuju

Owyks
Owyks napsal 11.03.11 v 13:37

10b super mito

martin-n napsal 31.08.10 v 10:04

okej a ne aby si na me zapomnela :D