Triumph Daytona 955 (2003)

Vlastník Vlastan
Vloženo 17.5.2020
Aktualizováno 23.6.2020

Modrý dábel. Kilo ma ve vteřině, zbytek už neřešíš. Nevěděl jsem to, ale o týhle lásce jsem kdysi snil.
Skoro litr, cca 150 koní, 6 kvalt. Bez zbytečných blbostí.

Motorka koupena od Michal K. - Super týpek. Pohodové jednání a přístup.

Honda CBR 1100XX Blackbird: Triumph byl láska na první pohled.

První dojmy - Koupil jsem ji ve 100% stavu, připravenou na sezónu. Jede jak šlak. V nízkých otáčkách je jak 2litr auto. Prostě jede. Když za to vezmeš, táhne odspodu. Pěkně v klidu, zlehka, plynule, ale se silou tě na 6ku vytáhne před auto, který potřebuješ předjet. Jak ji vytočíš, je to nekutečná lehkost. Poskočí dopředu a 150 koní ... ty vole, kdo jede za tebou zrychluje ... ale ty se mu furt jen vzdaluješ. ... Nebudu lhát: ve 160ti už musíš zalehnout, to víš. Víc jak 200 jsem nezkusil. Respekt. Ale chtěl bych. Jednou.Možná.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenější jezdec s klidnou hlavou co nebude dělat hovadiny. Tenhle stroj si zaslouží posvátný respekt.

Doplňky na motorce - Laďák výfuk Domin8tor. Má fakt bego zvuk.

Popravdě jsem byl připraven pořídit nějaky autobus a s kuframa a pohodlným sedadlem. Přece jenom už mám něco za sebou. Měl bych mít rozum. Jenže pak jsem v automotoevropa narazil na černou Daytonu. A protože mi musí motorka i znít tenhle vuk mě zaujal. Pojezdil jsem nějaký stroje, všechny za něco stály, ale žádný mě nechytnul za poklopec. Na sklonku dne, už byl večer, jsem narazil na zapomenutý inzerát na prodej modré. Cenovka solidní a podle fotek krasavec. Jako když minete krásnou holku na ulici. Musíte aspoň zkusit zjistit, že to neklapne. ... No, tady to klaplo.

Daytona je dravec. Motor táhne pěkně odspodu člověk má pocit, že mu nikdy nedojde dech. Podvozek je pevný, neklepe se ani ve dvou kilech. Celkově hodně stabilní stroj. Je to supersport, takže spolujezdec toho moc nevidí. Uložný prostor skoro žádný. Ani ovladatelnost neni hitparáda. Do zatáček jde jistě a klidně, ale na ostré manipulování zapoměňte. Rejd je hodně krátky. Malý slalom je utopie.

Hladká silnice je ideál. Standard nerovnosti nejsou problém, neskáče jak koza. Terén vůbec.