Triumph Daytona 955 (2000)

Vlastník A1mMartin
Vloženo 3.10.2021
Aktualizováno 3.10.2021

Sám sem si ji zbastlil. Hustokrutonejpřísnější peklostroj. Ale je moje a funguje.

První dojmy - První dojmy, že plameny z vejfuku jsou fakt sranda. Další dojmy, že zkrátit v. potrubí a osadit to laďákem je taky sranda, ale zkurvit si tím křivku průběhu m.k., už taková sranda není.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro blázny nebo nadšence.

Stroj jsem si vybral, protože byl za dobrý peníze. Měl sice papíry v depozitu a byl dost rozebranej, ale byl prostě za dobrý prachy a já chtěl okusit tříválec. Už to neudělám. Ne to s tim tříválcem, to dobrý, myslím kupovat rozebranou motorku. Jaksi jsem chtěl jezdit, né montovat a tento aspekt mi tehdá jaksi nedocvak. Takže když se ta potvora ani po dvou letech v garáži nesložila dohromady sama, musel jsem tomu věnovat svoje značné úsilí, dost finančních prostředků a spoustu času. A spoustu nervů.
Nicméně zdařilo se a matná čerň ze spreje pomohla dokončit mé veledílo motorkářského inženýrství. Při první zkušební jízdě mi upadlo moje čínský ledkový zadní světlo a dojebalo se. No nic, s tím originálním červeným to stejně vypadá líp. A kupodivu i líp svítí, i když jsou v něm jen pitomý žárovky. Což se bohužel nedá říct o světle předním, které naopak nesvítí. Teda abych byl přesný, svítí, jenže na přední kolo. Takže se do tmy musím vrátit, jinak hrozí že něco důležitého,třeba strom, svodidla nebo barák, přehlédnu a stane se nehoda.
Moje zkušenosti s jízdou na tomto stroji jsou super, jak by taky ne, když je to výsledek mého snažení. Motor jede a brzdy brzdí, podvozek veze, ovládatelnost asi jako u motorky. Spolujezdce nevozím, bo není pro něj sedačka. Ani stupačky. Úložný prostor tvoří miniaturní taštička visící na rámu, která skrývá zámek na kotouč s alarmem. Další úložný prostor tvoří kapsy, potažmo batoh řidiče. Jo a ten batoh začne v určité rychlosti levitovat na zádech, to je legrační. Při dalším zvyšování rychlosti si batoh začne ale myslet že je letadlo a chce odletět, to už vzhledem k pevným popruhům pod mýma ramenama zas tak legrační není. Ale doufám, že kdo se pevně drží stroje, toho ten bláznivej batoh neodnese. Spotřeba je v pohodě od té doby, co jsem zalepil epoxidem díru v nádrži. Servis neřeším, až se to vysere, tak to střelim nějakému hejlovi. (dělám si prdel, hodím to že skály)
Kde se motorka cítí nejlépe nevím, protože mi to nechce říct. Takže zimu stráví v garáži, ať se jí to líbí nebo ne. Do terénu moc nejezdím, páč na to nemám gumy a laďák plaší zvěř. Na silnici dobrý, až na to že když někam jedu, tak vítr, ta svině, fouká pokaždé proti mě. A to i když jedu zpátky. Ale neviním z toho motorku, spíš příroda mě nemá ráda. Až budu vyhazovat starý gumy, tak se jí pomstim, má to u mě schovaný.

Jofré
Jofré napsal 06.10.21 v 21:28 7b.

Jsi asi správný řízek. Fandím Ti. Nic ve zlém.

eddie80
eddie80 napsal 06.10.21 v 10:20 10b.

tak to jsem se dobře pobavil výborná recenze

zemakh
zemakh napsal 05.10.21 v 20:51 10b.

tři válce jsou super

Maršo
Maršo napsal 05.10.21 v 17:05 10b.

Správný přístup

Dr-Raider
Dr-Raider napsal 05.10.21 v 13:48 10b.

Ale vsadim se, ze se ti uz nekolikrat sama rozbila.