Yuki GY4 125 ST/SM (2007)

Vlastník Pivan252
Vloženo 24.8.2023
Aktualizováno 28.8.2023

Motorku som si kúpil v mojich 16tich rokoch ako prvú na naučenie a vozenie sa po hore.
Motorku som kúpil s platnou STK čiže som si vo finále k nej dorobil vodicky preukaz

První dojmy - Vzhľadom na to že motorku som kupoval z druhej ruky tak niesla značne opotrebovanie plastov inak nespôsobila ako úplná Čína, ale na druhú stranu bolo na nej vidno ze už si toho prežila na to že mala nájazd 1300km. Na motorke pri kúpe nefungoval otáčkomer Inak poloha na motorke (posed) extra komfort ?

Motorku bych doporučil pro - Začiatočníci si na nej nájdu to svoje

Túto motorku som si vybral lebo v tejto cenovej kategórii ich veľa nebolo a vzhľadom na to že som chcel enduro sa mi výber ešte zúžil.
Týždeň po kúpe motorka išla ako má ale hneď po týždni sa objavili prvé problémy z volnobehom kedy otáčky kolísali z 800 na 5000 doslova každých pár sekúnd.
Motorku som mal na chate a po 3 mesiacoch zimi som sa do nej pustil vymenil som pôvodný karburator za nový PZ19( bola to chyba a veľmi to zredukovalo výkon) ďalej som nahodil novú batériu, kohút na nadrži Riadidlá(pôvodne boli krivé) smerovky predné aj zadné ďalej sa celá motorka odstrojila a plasty sa dali nanovo nariekať do lakerne a dokúpil sa novy predný blatník.
Inak na motorke sa stále dačo porába a priebežne upravuje.
Motorka jazdí po teréne aj po ceste ale u všetkého to má svoje plusy aj mínusi napr. na ceste sa jazdí komfortne ale nemá vhodné pneu na cestu a zapísať pneu do techničáku je kúsok problém inak je na môj pomer motorká velmo mäká na zadnom odpružení.
V prípade terénu je motorka úžasná ale dakedy jej chýba výkon(spôsobené malím karburátorom odporúčam MINIMÁLNE PZ26) pri daktorích strmých kopcoch alebo skokoch, na druhú stranu sa mi nie raz stalo že mi motorka pri rozbiehaní skoro uletela s pod zadku

berry78
berry78 napsal 25.08.23 v 09:07 10b.

Kámoš to koupil ze srandy za pár korun .. a nakonec se na tom celkem pěkně povozil .. a to byla v dost dezolátním stavu .. Ty jí máš moc pěknou . Alespoň se dost věcí ohledně servisu naučíš .

Milan1963
Milan1963 napsal 24.08.23 v 22:32 10b.