Suzuki GSX 1400 (2005)

Vlastník Jeff
Vloženo 21.6.2015
Aktualizováno 11.7.2016

Po menším autobusu Suzuki GSX 1200 Inazuma ještě větší autobus Suzuki GSX 1400. Navíc s větším obsahem válců, větší nádrží a vstřikováním.

Yamaha XJR 1300: Menší objem, horší vzhled, není to moje srdcovka.
Kawasaki ZRX 1200: Malý výběr R - Eddie Lawson ve výborném stavu, vodou chlazená, není to moje srdcovka.

První dojmy - Dojmy po prvním svezení byly samozřejmě vynikající. Nic, co bych nečekal, poněvadž už mám s podobným strojem zkušenosti z dřívějších sezón. Mašina mně padla hned do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je nejvhodnější pro zkušené majitele, kteří sedlali stroje podobného zaměření a kteří se nehoní za extra velkými rychlostmi. Prostě pro ty, kteří ví co chtějí a mají jasno.

Doplňky na motorce - Malý plastový štítek pro ochranu budíků proti muchám.
Vyhřívané rukojeti Saito 2.
Padáky.
Nosiče Hepco Becker jak horní, tak boční
Boční kufry každý 40L, horní topcase 48L
Zásuvka 12V
Kryt mřížky chladiče
Teploměr oleje

Po jedné sezóně bez mašiny už to nešlo vydržet, obzvlášť když kamarádi dokážou barvitě líčit své zážitky na vlastních strojích.
Měl jsem pět sezón Suzuki GSX 1200 Inazumu, ti co znají tyto typy motorek jistě ví, co to znamená slovo krouťák a zátah takřka již od volnoběhu, pohodlnost sedla a klidný vyrovnaný chod řadového čtyřválce.
Mám už něco najeto, proto jsem ten rok bez mašiny vybíral a zvažoval, co bude pro mě jako další nejvhodnější. Abych pravdu řekl, tak supersporty mně nikdy neoslovily, choppery také ne a pro cestovní endura, byť pro mou výšku postavy ideální prozatím nejsou aktuální.
Co se týká počtu válců a typů motoru, tak 1V není můj šálek čaje 2V jsou pro mě nekultivované a hlavně zvukový projev mně leze po čase na nervy. 3V možná někdy v budoucnu u cestovního endura. 4V řadové jsou nejpříjemnější hlavně kultivovaností, projevem, tichostí, kdy ráno na cestě do práce nevzbudím celou dědinu.
Proto jsem se s konečnou platností rozhodl pro nástupce 12ky Inazumy.
Suzuki GSX1400 odstraňuje řadu nedostatků její starší sestry a to především vetší objemnější nádrží s pochopitelně delším dojezdem, 6ti rychlostní převodovkou, stavitelnými předními vidlicemi a namísto karburátorů vstřikováním paliva. Takže po startu odpadá, ikdyž příjemná, ale nyní zbytečná práce se sytičem.
V nabídkách jsem vybíral dosti dlouho především proto, že jsem chtěl mašinu ve špičkovém stavu (jako moje Inazuma) a ročník 2005 a výše, navíc pouze v černočervené barvě a jedním výfukem. Možná se někdo bude podivovat, ale modrobílá varianta mě tak neoslovuje a dvě výfukové koncovky jsem nechtěl z důvodů úspory místa při parkování v garáži.
Nakonec jsem objevil inzerát podobně smýšlejícího majitele a při prohlídce stroje jsem se přenesl do roku 2005 - motocyklu, který právě sjel z výrobní linky.
Po předchozí komunikaci jsem čekal, že bude Suzuki v perfektním stavu, ale po osobním shlédnutí jsem nevěřil vlastním očím. Moto jako nové, navíc v plné cestovní náloži s padákama, vyhřívanými hefty a spoustou dalšího příslušenství.
Jednání s majitelem naprosto solidní, na úrovni, takže Romane mockrát děkuji ještě jednou za vše.

derryn
derryn napsal 18.12.18 v 14:56 10b.

Parádní :)

Čadil
Čadil napsal 18.04.18 v 18:21 10b.

krásná

changes1
changes1 napsal 06.04.16 v 20:43 10b.

Pravda, ta červená s černou je nádherná. Stejně jako celá motorka, navíc v originálním stavu. Prožívám něco podobného. Taky se mi loni podařilo koupit tak zachovalou motorku a mám z toho obrovskou radost! Tak přeji dobrou sezónu.

musak1978
musak1978 napsal 24.02.16 v 07:33 10b.

krasa az srdce jasa

Predátor
Predátor napsal 15.02.16 v 20:04 10b.

Také moooc krásná.Klasika, kterou si pořídí opravdový srdcař.