Yamaha YZF 1000R Thunderace (1996)

Vlastník Jawamaha
Vloženo 26.7.2010
Aktualizováno 15.4.2021

YZF 1000R Thunderace - replika Moto GP VR. 2007 Fiat Yamaha team

První dojmy - První dojem byl takový, že jsem před tím jezdil jen na ,,Simsonu" tzn připadal jsem si jak naprostý idiot, protože při zatáčení zrcátka stojí tak jsem to doháněl rukama nohama a chvíli jsem vedle thundera i utíkal.. No a po rozjetí přišel šok, nebo spíš hrom z čistého nebe protože thunder prostě jede..

Na Thunderaceho koukám od doby co vyšel, což jsem byl v sedmé třídě a honil po polích Pionýra, toho střídal Manet, Simson, Jawa 350 a 250. Letos v dubnu se to stalo..barvám Fiat Yamaha Teamu jsem neodolal.. Již máme najeto přes tři tisíce a olej jsem ještě nedolíval..Jinak jezdí na oleji Castrol GPS. Otázka oleje, je dle mého názoru závislá na stylu jízdy..Jelikož se snažím jezdit dle předpisů a Thundera moc netočím, tak olej asi dlouho dolívat nebudu.. Co se týče spotřeby tak je to okolo 5litrů.
Za tu chvíli co ji mám, tak jediná závada je únik oleje z přední vidlice. Toto musí vydržet do doby než vymyslím přední stojan..
Kladem vidím to, že prostě stačí otočit plynem a jede..a je jedno jestli jedu sám, nebo ve dvou a do kopce.
Jinak zápory jsem našel tři.. první je rejd, to si připadám jako bych byl v autě, když se chci otočit... Druhým je přední sedlo - kloužu z něj na nádrž...takže nic moc. A třetí jsem já, protože pořád řadim za šest..
Jo a ještě jeden, ten hmyz poletující ve vzduchu je hnus.. Na předchozích strojích jsem měl jednu mouchu za půl roku a teď jednu za vteřinu..
Přední stojan Nebude.
Již mám Vyroben Centrální stojan a to je mnohem lepší..
Nečekal jsem, že vidlice drží jen na třech šroubech, a co mě zarazilo, je to, že je lze vytáhnout nahoru..(nedokážu si představit co se stane když se časem šroubky povolí.

VIDLICE:
Dva prodejci neměli šajn!Zavolali mechanika a stejně mi nikdo nedokázal říct, jak se nastavují vidlice. Ukazovali mi jen horní dva štelováky! Ten třetí spodní jako by nebyl! A když jsem jim to jakože odkýval a řekl a co tento? Tak- no jo, tak tohle bude rychlost, toto předpětí a tenhle bude..ne ne ne tenhle bude přepětí tenhle,, NO to by jsme se museli podívat do příručky..ale nechal jsem Vám to jak jste to měl.. to je alchymie, to stejně nevyužijete na našich silnicích..je to spíš na okruh.
Jinak záruka půl roku, takže vlastně nic když je zima..

Vidlice zatím ok, přišla na řadu spojka made in Japan.. překvapení bylo když jsem změřil moje starý a nový tak rozdíl byla desetina kuprospěch starých..?
Jinak jsem měnil proto, že se mi nezdál průběh spojky. A výsledek se nezměnil takže jsem jen tak vyhodil necelý 3,5tis za spojku a to nepočítám výměnu oleje..

context
context napsal 22.11.15 v 11:44 10b.

pěkná Yamaha máš ji pěkně sladěnou přeji hodně najetých km bez nehod a krátkou zimu, opatruj ji i sebe

Petr_TA
Petr_TA napsal 02.02.14 v 12:28

tak koukám že už si pořídil ...
Pěknej nanuk
10b

Miška2
Miška2 napsal 30.04.11 v 07:36

Moc pěkná za 10 b.

fzr6
fzr6 napsal 05.04.11 v 21:02

moc hezká, race replika jí sluší!
inak mě rejd přišel normální a sedlo mi taky nevadilo, spíš ta až moc baculatá nádrž, špatně se mi držela koleny..
olej žere až když jí dáváš pořádně za uši... a to docela dost:)
zajímavý držák:) to mě nikdy nenapadlo - já mašinu podložím špalkama a eště mi nežuchla, ale to neni moc ideální

Kamikadze-Ace
Kamikadze-Ace napsal 23.02.11 v 07:00

zajímavý Ace v barvách FIATU , onehdá tyto kapoty na fr. ebay bylo možno koupit v přepočtu za 9t kč a vypadá to suprově:) kdyby jsi chtěl pošlu ti text o nastavení vidlic na ACEm jinak doporučuji tlumič řízení;)