Yuki Manxman 125 (2012)

Vlastník drspilmann
Vloženo 25.12.2014
Aktualizováno 3.1.2018

Malorážka, pre tých, ktorí chcú namiesto skútra radiť prevody.

První dojmy - Obratná, vrtká malá motorka, zmestím sa na ňu (178 cm výška). Vhodná pre začiatočníkov, alebo pre jazdcov ako druhá motorka v okolí bydliska, zvládne aj výlet, zatiaľ vyskúšané v obsadení jednou osobou vkuse cca 130 km.

Doplňky na motorce - Komplet úprava

Výber bol jasný, finančné dôvody + nízke náklady na prevádzku + potreba dopravy v čase zápch v meste, občas výlet, skúsenosti s predošlým modelom Yuki 200 SM ma presvedčili.

Najazdené cca 1400 km. Zatiaľ 1 x absolvovaná garančná prehliadka, vymenený olej + filter, brzdová kvapalina, ktorá mala od nova čiernu farbu pôvodná..., kontrola ďalších vecí, motor beží v pohode, štarty na 1., 2. krát.

Ovládateľnosť super, hoci by sa hodilo nižšie umiestnenie riadidiel, pretože pri vyšších rýchlostiach vodič pôsobí posedom ako brzda vzhľadom k výkonu motora.

Najlepšie sa cíti motorka všade, kde jazdí, mne vyhovuje v meste pri prepletaní sa pomedzi autá v čase dopravnej špičky, mimo mesto na okresné cesty je rovnako fajn. Za nevhodnú, ba až nebezpečnú však považujem dlhodobú prevádzku na diaľniciach vzhľadom k limitovanému výkonu a teda maximálnej rýchlosti motorky.
Jazda na nespevnenom povrchu je možná, svetlá výška to umožňuje.
Jazda zatiaľ odskúšaná sólo.

Brzdy fungujú, po výmene brzdovej kvapaliny a odvzdušnení ma predná brzda dostačujúci účinok, zadná je slabšia, na športovú jazdu s brzdením na doraz to chce výmenu, úpravu bŕzd.

Motorka sa pri jazde po nerovnostiach typických na naše cesty trocha vlní. Jazda na mokrom povrchu, je pri daždi limitovaná sériovými pneumatikami, vzniká aqaplaning, podvozok je nastavený skôr na mäkko, vzadu sa dá upraviť predpätie pružín, vpredu vidlica je však bez možnosti nastavenia.

Svetlá svietia, trúbka trúbi.

Fotky časom upravím / vymením. :)

1523 km
Výmena oleja + filtra, kontrola
spojov

2730 km

kompletná úprava do cafe racer štýlu, stále sa upravuje...

3000 km

odblokovaný motor
odstránenie vôle na kyvnej vidlici a poruchy dobíjania
pneumatiky drzia aj na mokru lepsie, ked sa zabehla vrchna hladka vrstva

3561 km

chysta sa nieco nove

drspilmann napsal 30.11.16 v 22:06

Cauko,

za malo, vsetky dopytovane udaje najdes na strankach vyrobcu. :)

v_v_
v_v_ napsal 15.11.16 v 11:51 10b.

Ahoj, diky ze jsi mi odpovedel na Youtube, diky za odkaz, ra recenzi a fotky. Chtěl jsem se zeptat, co všechno je u motorky napsáno v techničáku? Myslím tím technické údaje, rozměry, jestli je pro 2 nebo jenom pro 1 osobu atp. no prostě všechno... Plánuju jí koupit a předělat, tak abych předem věděl jestli má cenu do toho jít, byla by to totiž moje první... :)

drspilmann napsal 10.06.16 v 23:08

vdaka

zain1
zain1 napsal 06.06.16 v 09:38 10b.

Pěkný stroj! Ať dobře slouží!

drspilmann napsal 19.12.15 v 15:30

Keby si precital ten (hm ako ho alebo to slusne nazvat - jedinec) recenziu, zistil by, co je vo veci. Na kratke vyjazdy a prepletanie sa pomedzi auta v meste plni ucel. Treba rozlisovat je dobra a zla cina, nedorobok a podobne, sam som nemal doveru v tieto stroje, az som vyskusal, okrem beznej udrzby - mne funguje a fungovala aj bez uprav. Nazor si clovek spravi z vlastnej skusenosti a aky je typ cloveka.
Losturkros vdaka