Yuki Manxman 125 (2013)

Vlastník seriousmira
Vloženo 8.7.2015
Aktualizováno 14.5.2016

Yuki Manxman 125 - pravděpodobně nejlevnější motocykl klasické konstrukce, který se u nás prodává.

První dojmy - Po pravdě mě nejvíc překvapilo, že za ty prachy je to normální motorka, na které vše funguje, jak má. Čekal jsem, že to bude šunt, kterej má jedinou výhodu, totiž, že jezdí. Ale yuki je plnohodnotná motorka, samozřejmě s ohledem na kubaturu 125ccm. Kvalita zpracování mi subjektivně přijde dobrá.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro začínající motorkáře na popojížďky mezi vesnicema.

Doplňky na motorce - Hned jak to půjde, vyměním sedlo za měkčí a vhodné pro dvě osoby.

Chtěl jsem nějakou lacinou motorku na občasné projížďky. Yukiho jsem chtěl koupit nového, ale našel jsem inzerát, kde byl k mání za polovinu prodejní ceny. Neváhal jsem a jel jsem pro ňho.

Když jsem yukiho koupil, měl na tacháči 69 (!) km. Skutečný stav podle všeho odpovídal tachometru. Yuki smrděl novotou a čínskou továrnou. Jeden by řekl, že je na něm ještě cítit pot čínskejch dělníků :D.

První kilometry jsem s yukim jezdil opatrně na půl plynu, přesně jak psali v návodu, aby se pěkně zajel. Ale taky proto, že jsem si nebyl jistý, jestli ho číňani pořádně smontovali a neupadne mi někde v zatáčce kolo nebo tak něco.

Jak jsem později zjistil, tak yuki česká značka pro motocykly z největší čínské továrny na malé motorky a skútry Quingqi , která je známá svou kvalitou a správnými výrobními postupy ve srovnání s jinými čínskými výrobci.

Motorka samotná je spíše menší. Je to takovej malinko větší simpson. Ale padne dobře do ruky. Je mrštná a obratná. Dobrá pro kličkování mezi auty, pro ty, jež si na to potrpí. Vhodná je spíše do města nebo na nějaké popojížďky do sousední vsi. Na dlouhé trati to moc není. Jel jsem s ní z Prahy do Plzně, z Plně do Karlových Varů a z Varů do Prahy po okreskách v rámci tří dnů a opravdu to není cesťák.

Nutno podotknout, že i v rámci zajíždění jsem měl spotřebu krásných 2.5litru na sto. Myslím, že úspornou jízdou by šlo jít až někam ke dvěma litrům na sto. Takže, kdo by si yukiho koupil na dojíždění do práce, tak může počítat s poměrně nízkými náklady na dopravu.

KLADY:
+ Cena
+ Kvalita zpracování
+ Spotřeba

ZÁPORY:
- Krátké kvalty (5 rychlostí vás nutí neustále řadit; o jeden míň by asi bylo vhodnější)
- Nepohodlné tvrdé sedlo pro řidiče a opravdu nevhodné pro přibrání spolujezdce
- Zadní tlumiče příliš netlumí a tak cítíte každou nerovnost v celé páteři
- Šrouby ve vojenské zelené barvě na motocyklu trošku kazí celkový dojem

Tak a motorka šla do světa...

Toxxim
Toxxim napsal 15.05.16 v 11:50 10b.

Simitom
Simitom napsal 15.05.16 v 09:13 10b.

Pěkná stylovka a určitě ti udělá spoustu radostí. Škoda že nedělají v obsahu 400-500 cm3. Ale za mě určitě 10b.

padrino11
padrino11 napsal 29.08.15 v 17:42 4b.

Yuki je typické homomoto. Každý kdo si koupí Yuki jde po smrti rovnou do nebe, protože peklo si prožil už na zemi. Kdo má zájem jezdit jinam než do servisu, ten si nikdy Yuki nekoupí. Jako doplněk doporučuji dvě růžový dilda místo heftů. Dám ti za ní 4 body Puso.

čurdaracer
čurdaracer napsal 16.07.15 v 23:15

hezkej přístroj

Milan1963
Milan1963 napsal 09.07.15 v 11:51 10b.

Na čínu pěkný.