Yuki Manxman 125 (2014)

Vlastník necina
Vloženo 29.5.2014
Aktualizováno 29.5.2014

Manxman se mi od prvního setkání moc líbil. A nízká cena mě definitivně přesvědčila.

Motorka koupena od Nová, Praha - Snažili se vyjít ve všem vstříc.

První dojmy - Od první jízdy jsem byl moc spokojený. Motorka má příjemný zvuk, převody jsou dobře odstupňované. Ale hlavně se mi opticky moc líbí. Je taky lehoučká a obratná. Řekl jsem si, že to bude motorka alespoň na příštích dvacet let. Jak jsem se mýlil.. !!!

Důvod, proč sem vkládám svoji motorku, je úplně jiný, než se prezentovat. Po mé zkušenosti si říkám, že je mojí povinností seznámit všechny potencionální zájemce o Manxmana s realitou. Než se spálí jako já.

Na motorce jsem stihl najet cca 1700km a teď ji dávám do autobazaru na prodej. Než se rozsype.

Začnu ale od začátku...

První nemilá věc je, že jsem až doma po převzetí nové motorky zjistil, že jaksi chybí pár drobností, kterých jsem si v prodejně nevšiml. Chybělo několik různých šroubů ( napínák zadního kola byl jen z jedné strany u výfuku, na druhé nebyl, sedlo nebylo na všech šroubech). Měl jsem jet do prodejny, ale řekl jsem si, nic se neděje, to si opravím sám. a šrouby jsem doplnil.

Po různých dosleších o povolených šroubech jsem si řekl, že si na to dám pozor a bude je pečlivě kontrolovat. A dobře jsem udělal. Protože snad po každých sto kilometrech jsem objevil, bez přehánění, několik povolených šroubů. Jednou to byl povolený zadní blatník, pak jsem sáhl na zapalování a zjistil jsem, že spínací skříňka na řídítkách už téměř nedrží na šroubech. Pak to byl zcela povolený šroub na kotouči přední brzdy, taky málem ztracená řadička. O blinkrech ani nemluvě, i přes utažení se vždy dokážou opět povolit.

Někomu to přijde jako hloupost, ale mě u nové motorky ne a pokud si někdo koupí motorku, že bude jen jezdit a není zvyklý vše kontrolovat, tak je na omylu a může ho nemile překvapit, když mu po cestě jednoduše upadne nějaká část jeho nové motorky.
Samozřejmě to lze řešit výměnou všech šroubů za nějaké z tvrdšího materiálu a s pojistkou. Ale nepřijde mi to normální.. To si říkejte co chcete!

Další věc.. Spojka! Nejprve v pořádku, pěkně šla. V cca najetých 300km začala při každém rozjezdu prokluzovat, že to vypadalo, jako bych se neuměl plynule rozjet. Při jízdě fungovala normálně, ale před každou křižovatkou jsem měl nervy, jaký bude cukavý rozjezd. Při garančce jsem to samozřejmě s prodejcem řešil a ten tvrdil, že je spojka v pořádku a že pomůže, když dá nový kvalitní olej, protože ten orig.čínský spojku určitě slepuje a je to tím. OMYL. Výměna oleje nepomohla a při rozjezdech vesele poskakuju dál. Říkáte, že je motorka přece v záruce?? OMYL, podíváte-li se do záručních podmínek, tak zjistíte, že záruka se kromě opotřebitelných věcí (lanka, brzdy apod.) nevztahuje také na spojku!!

Já myslím, že tohle samo o sobě už docela stačí, aby člověk přestal mít radost z jízdy a začal litovat, že se nechal nalákat úžasně nízkou cenou!

Podívejte, já si samozřejmě uvědomuju, že je to můj subjektivní pocit a má zkušenost s Manxmanem. Někdo například nemá moje problémy a naopak mu zase praskají žárovky (což mě se ani jednou nestalo), nebo zlobí něco jiného. Proto mi jistě bude spousta majitelů oponovat, jak jsou spokojeni a nedají dopustit na svoji Yuki.
Já nechci proti nikomu brojit, ani proti Yuki, jen cítím povinnost dát sem své zkušenosti pro ostatní. Jsem si jistý, že spousta majitelů se motorky ve vzteku zbaví a nikde o tom moc nemluví, aby ji vůbec prodal ! Vypovídající je i spousta čínských motorek, které se prodávají a mají zázračně málo nejeto. Těžko se dočkáme inzerátů, kde se budou prodávat ojetiny s 50tisíci km, jak u japonců.

Abych dokončil výčet mých zkušeností a zůstanu už u těch negativních.
Kvalita materiálu.. Motorka jen několikrát zmokla a nezažila ještě ani jednu zimu, ale koleno výfuku už zdobí první rezavá místa. Není to trochu brzy???
O gumách není ani potřeba mluvit. Stačí trochu mokro, přejet víko kanálu,.. a krásně si zabruslíte.
Tachometr - je přesný jak kdy. Někdy jde plynule, potom z toho zrychluji ze 70 na 90 a ručička zaspí na 70 a pak až se uráčí pokračovat.
Sedlo si také nejsem jistý, jakou bude mít potah výdrž. Už teď se začíná v místě švů zasekávat nit do kůže a povolovat.
Co mi vrtá v hlavě je, že pokud jsou ve špatném stavu materiály (měkké šrouby) a provedení zvenčí, co pak majitele čeká uvnitř motoru, jak pevné a dobře zpracované jsou díly jako ojnice apod., díly, které jsou exponované a musí zvládnout velikou teplotu, zátěž.. uff, ani se neodvažuju o tom přemýšlet..

Myslím, že to stačí. Abych uvedl na pravou míru. Na motorkách mám už myslím kolem 15tisíc naježděno, jezdím citlivě, řadit umím. Aby někoho nenapadlo, že je to důvod problémů, to že bych neuměl jezdit a motorku likviduji.

Každý si sám rozhodněte, jestli chcete podstoupit možná "úskalí" čínských motorek, nebo ne. Samozřejmě můžete být spokojeni, a nebo taky ne, jako já. A jsou i horší případy, než jsem já.

Máte-li pocit, že přeháním, že je to zbytečné, tak vězte, že ne, protože jde o zdraví a život.
Zjistit to pak ve 100km rychlosti bych nechtěl...

Honánek
Honánek napsal 07.02.17 v 06:55

Jednou se spálí každej. Taky se mi to stalo. Čína umí udělat motorky na první pohled vcelku pěkný, ale od chvíle, kdy je dovezete domů, katastrofa. Od té doby, co mám Hondu, se problémům, popisovaným majiteli čín, už jen směju. A je mi líto nováčků, kteří se nechají napálit nízkou cenou. Všiml jsem si ovšem, že existují i masochisté, které těší, když se furt něco sere a musí se v tom neustále hrabat. Proti gustu žádný dišputát...

Petr59
Petr59 napsal 30.06.14 v 10:51 10b.

10 bodů za článek, který možná bude varovat někoho dalšího. Vtipné je, že vedle této recenze problikává na tuhle motorku reklama Když vydím cenu, chápu, že to někoho ke koupi zláká

Stan-da
Stan-da napsal 29.05.14 v 18:33

Trinnlee
Trinnlee napsal 29.05.14 v 16:27

klobouk dolů..nedavno zde na motorkařích prošla testem yuki 125 rs kde se redaktor dušoval toho jak šli s kvalitou nahoru...to by me zajimalo jestli mu to vyjde aspon na dovolenou protože zadarmo by to soudny clovek nemohl vypustit z klavesnice...skvělí že jsou tu bikeři kteří to ostatním i přes to že ten šrot chtěj prodat ostatním řeknou...

nexus
nexus napsal 29.05.14 v 16:06

díky za poctivou recenzi , málokdo to přizná , že koupil blbě ...